Hrady, zámky a tvrze na Sokolovsku

Hrady, zámky a tvrze na Sokolovsku - Jiří Úlovec | Jesuslecitona.org

...afie atrakce Hrady a zámky v Kraji Vysočina, Česká republika na Tripadvisoru ... Hrady a zámky - Karlovarský kraj - Turistické cíle ... ... . Hrady, zámky, zříceniny. Nevíte na jaký hrad, zámek či zříceninu? Vyberte si podle regionu a oblasti. Tipy na následující víkend emailem. Kromě požadovaných hradů a zámků se zobrazí i možnosti ubytování, tipy na výlety a zajímavosti z této oblasti. (Klikněte na ikonky nebo na menu vlevo). Romanticky upravený novogotický zámek Mostov se nachází přímo ve stejnojmenné obci na okraji parku asi 9 km od Chebu.Historie zámku První zmínka o osadě Mostov pochází z roku 1353, kdy byli ... Hrady, zámky a tvrze ... .Historie zámku První zmínka o osadě Mostov pochází z roku 1353, kdy byli jejími držiteli chebští měšťané Zoswitzerové. Přestavbu tvrze na barokní zámek inicioval Jan Bedřich Perglar z Perglasu. Skočit na navigaci Skočit na vyhledáván ... Jaroslava, HURIN, Martin a STANĚK, Jaroslav. Pražské zámky, zámečky a usedlosti. Vyd. 1. Praha: Academia, 2008. 261 s. Průvodce. ISBN 978-80-200-1613-3. Související články ... Seznam tvrzí v Praze; Externí odkazy. Česká republika - Zámky, hrady a jiné zajímavosti ... Zámek Favorit Rokokový lovecký zámeček Favorit stojí uprostřed rozlehlé obory mezi Jindřichovicemi a Šindelovou na Sokolovsku. Zámek Favorit, dřív nazvaný „Mes idées", nechal postavit ve 2. polovině 18. stol. hrabě František Antonín Nostic pro svou manželku Marii Alžbětu. Hrady, zámky a tvrze na Sokolovsku. Čtenářské recenze. Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené . Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Addeddate 2016-03-26 20:55:08 Identifier hrady-zamky-tvrze-10-boleslavsko Identifier-ar...

INFORMACE

AUTOR
Jiří Úlovec
DIMENZE
10,52 MB
NÁZEV SOUBORU
Hrady, zámky a tvrze na Sokolovsku.pdf

POPIS

První kniha nové ediční řady čtenářům představuje hrady, zámky a tvrze okresu Sokolov. Po úvodu se stručným popisem dějinného vývoje regionu obsahuje stati o téměř stovce panských sídel s nástinem jejich historie, stavební podoby a stavu dochování. Přílohu knihy tvoří katastrální mapy, plány, stará vyobrazení a fotografie dochovaných a zaniklých sídel. Knihu doplňuje soupis pramenů, literatury a mapa okresu. Následující svazky řady budou věnovány okresům Semily, Tachov a Praha–východ.

Chcete si přečíst knihu?Hrady, zámky a tvrze na Sokolovsku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Úlovec. Číst Hrady, zámky a tvrze na Sokolovsku Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY