Posedlost: Extrémy a vášně malířské moderny

Posedlost: Extrémy a vášně malířské moderny - František Mikš | Jesuslecitona.org

...ské moderny, Books & Pipes Publishing, Brno 2018, ISBN 978-80-7485-162-9; Básníci čtou básníky, ed ... Posedlost - Extrémy a vášně malířské moderny - František ... ... ., CDK a Books & Pipes Publishing, Brno 2018 ISBN 978-80-7325-467-4; Picasso, a vörös kakas. Ideológiák és utópiák a 20. századi művészetben, Typotex, Budapest 2019, ISBN 978 963 493 025 9 Posedlost - Extrémy a vášně malířské moderny. Andělské antistresové vymalovánky. Úlf a Edda: Ukradený klenot. Kontrastní zvířátka. Božský tanec. O společnosti a politice - Otevřený rozhovor s Dominiquem ... Posedlost. Extrémy a vášně malířské moderny - Mikš ... ... . Kontrastní zvířátka. Božský tanec. O společnosti a politice - Otevřený rozhovor s Dominiquem Woltonem. Dokud jsou slzy. Kam kráčíš, památková péče? Posedlost - Extrémy a vášně malířské moderny. Mikš František. 295 Kč ... Jaké jsou obrazy, které tvoří svět okolo nás, a jak pomocí obrazů utváříme tento svět my sami? V knize Jak vidět svět nás známý britský teoretik kultury, umění a aktivista Nicholas Mirzoeff učí, jak dnes zodpovědně a kriticky obrazy tvořit, šířit a interpretovat. Kniha - autor Michal Habaj, 495 stran, slovensky, Pevná bez přebalu lesklá Reprezentatívna knižná publikácia slovenskej modernistickej prózy medzivojnového obdobia. Posedlost - Extrémy a vášně malířské moderny. Mikš František. 295 K ......

INFORMACE

AUTOR
František Mikš
DIMENZE
9,16 MB
NÁZEV SOUBORU
Posedlost: Extrémy a vášně malířské moderny.pdf

POPIS

Posedlost - vášně a extrémy vumění 20. století. Na pozadí „portrétů“ pěti uměleckých solitérů, v českém prostředí neznámých či málo reflektovaných, nabízí kniha překvapivý pohled na vývoj moderní malby v kontextu dobových filosofických koncepcí a bouřlivých politických událostí. Jak autor předesílá, všechny zvolené tvůrce stravoval jistý druh posedlosti – ať již šlo o téměř freudiánskou posedlost introspekcí u Helene Schjerfbeckové, podivnou směsici nietzscheovské agresivní energie a temných vášní u Ernsta L. Kirchnera a Otto Dixe, nekritickou víru v komunismus u Ernesta Neuschula či posedlý voyerismus u Edwarda Dwurnika. Všichni vytvořili uhrančivá a fascinující díla, jež znepokojují svou vnitřní rozporuplností, díla vypovídající o situaci člověka ve složité době a v mezních životních situacích. Jsou to díla odkrývající mnoho zasutých skutečností a vášní, ale často i odrážející celou řadu dobových intelektuálních zmatků a ideologických pomýlení.

Chcete si přečíst knihu?Posedlost: Extrémy a vášně malířské moderny ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor František Mikš. Číst Posedlost: Extrémy a vášně malířské moderny Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY