Jak maminka vyprávěla o 20. století

Jak maminka vyprávěla o 20. století - Michaela Vetešková | Jesuslecitona.org

... Nové knihy. Jak maminka vyprávěla o 20 ... Kniha: Jak maminka vyprávěla o 20. století | Knihy.ABZ.cz ... . století. Malá kniha o velkých dějinách Jak maminka vyprávěla o 20. století je již třetí knihou reportážních pohádek (Jak maminka vylezla na strom, 2011, a Jak maminka vylezla na věž, 2012). Vyprávění vychází z reportáží natočených pro Český rozhlas. Jak maminka vyprávěla o 20. století 2018; Jak maminka vyprávěla o Československu 2019; všech 6 knih autora. Kniha Jak maminka vyprávěla o 20. stol ... Michaela Vetešková - Jak maminka vyprávěla o 20. století ... ... . Kniha Jak maminka vyprávěla o 20. století je v. Knihotéce: 1x: Chystám se číst: 6x: Chci si koupit: 2x: dalších seznamech: 1x: Nápověda - Podmínky užit ... Jak maminka vyprávěla o 20. století — Sama doma, Sama doma Lázeňství, jodobromové koupele, léčba chladem — Zpěvačka a akordeonistka Klára Šmahelová — Výstava Železná opona — Jak maminka vyprávěla o 20. století — Retrohry — Dokument Soud nad českou cestou — Vaření: Sametové chutě — Jak maminka vyprávěla o 20. století. Vetešková, Michaela. Vydání: Verzone : Radioservis 2018 | Jazyk: čeština | Signatura: D 23990. Sedm reportážních pohádek, které maminka vypráví svým dětem. Sedm bouřlivých okamžiků českých dějin 20. století a jejich odraz v každodenním životě. Nejen pro malé čtenáře. Jak maminka vyprávěla o 20. století - Vetešková Michaela, Jasanská Lenka - Každý večer se děti těší na maminčino vyprávění. Nečekají však klasické pohádky, ale kouzelné příběhy, které maminka zažívá při práci. Rozhlasová reportérka se dostává na míst Záměrem je představit školákům přístupnou formou důležité mezníky 20. století. ( Loni v září vyšla kniha Jak maminka vyprávěla o 20. století se sedmi pohádkami, toto rozšířené vydání bude obsahovat o tři pohádky víc, budou se vztahovat k začátku druhé světové války i listopadu roku 1939). Sama doma, Lázeňství, jodobromové koupele, léčba chladem Zpěvačka a akordeonistka Klára Šmahelová Výstava Železná opona Jak maminka vyprávěla o 20. století Retrohry Dokument Soud nad českou cestou Vaření: Sametové chutě Jak maminka vyprávěla o 20. století aneb malé pohádky o velkých českých dějinách je v pořadí třetí kniha reportážních pohádek Michaely Veteškové, která je inspirována její prací rozhlasové reportérky. Vyprávění přiblíží malým čtenářům hravou formou příběhy o složitých historických událostech. Jak maminka vyprávěla o 20. století je již třetí knihou reportážních pohádek (Jak maminka vylezla na strom, 2011, a Jak maminka vylezla na věž, 2012). Vyprávění pro děti vychází z reportáží natočených pro Český rozhlas. Myšlenka pohádek vznikla j...

INFORMACE

AUTOR
Michaela Vetešková
DIMENZE
6,77 MB
NÁZEV SOUBORU
Jak maminka vyprávěla o 20. století.pdf

POPIS

Každý večer se děti těší na maminčino vyprávění. Nečekají však klasické pohádky, ale kouzelné příběhy, které maminka zažívá při své práci. Rozhlasová reportérka se dostává na místa spjatá s historií naší země a dětem pak přibližuje významné historické události. V sedmi reportážních pohádkách Michaela Vetešková představuje milníky českých dějin 20. století – první světovou válku, vznik Československa, mobilizaci, únorový převrat či dění v roce 1968. Knihou prochází „vysvětlovníček“, v němž jsou stručně popsána fakta objevující se v pohádkách. Věnuje se osobnostem, například prezidentům Tomáši G. Masarykovi, Edvardu Benešovi, K. Gottwaldovi, i událostem, jako je podepsání mnichovské dohody, nebo institucím, včetně Českého rozhlasu.

Chcete si přečíst knihu?Jak maminka vyprávěla o 20. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michaela Vetešková. Číst Jak maminka vyprávěla o 20. století Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY