Čeští cestovatelé

Čeští cestovatelé - Jana Jůzlová | Jesuslecitona.org

...ostně zahájena výstava „Čeští jezuité, cestovatelé a objevitelé" k 450 ... Čeští cestovatelé putují dobrodružnou Afrikou - Brněnský deník ... . výročí příchodu jezuitů do Prahy, jejímiž pořadateli jsou Geografická knihovna PřF UK s Českou provincií Tovaryšstva Ježíšova a Galerie města Trutnov. „Jezuité nebyli v celku dvorními přikrčenci ani mrtvými nástroji cizí vůle. Tatra znovu objede svět. Čeští cestovatelé navazují na odkaz legendární expedice Prohlédnout si 12 fotografií Foto: Tatra Jan Matoušek 30. 5. 2019 6:02 Když v prosinci 1987 odjížděla Tatra 815 GTC na cestu kolem sv ... Čeští cestovatelé putují dobrodružnou Afrikou - Brněnský deník ... . 5. 2019 6:02 Když v prosinci 1987 odjížděla Tatra 815 GTC na cestu kolem světa, budila mezi veřejností velkou pozornost. Při návratu v dubnu 1990 se se změnou politického prostředí ... Čeští cestovatelé Autor Vladimír Rozhoň. Touha poznat cizí kraje byla v českých zemích vždy silná. Druhá polovina 19. století tuto touhu začala ve zvýšené míře naplňovat a cestovatelé jako E. Holub, E. St. Vráz, J. Kořenský, Č. Dnešní cestovatelé jsou díky televizi, internetu atd. známí - vzpomínám si, jak před lety u nás v obýváku moje maminka, lékařka, očkovala před cestou do Afriky Rudolfa Švaříčka, zatímco já se s ním bavil o The Waterboys, které oba milujeme - ale o těch starších se toho mnoho neví, a přitom toho tolik vykonali! Všechny informace o produktu Kniha Čeští cestovatelé a mořeplavci, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Čeští cestovatelé a mořeplavci. Procestoval 150 zemí světa, mezi jeho oblíbená témata a regiony patřily Oceánie a Latinská Amerika. Ze svých cest vytěžil materiál pro mnoho cestopisných televizních dokumentů a více než 40 knih. Podívejte se, jak na něj vzpomínají někteří čeští cestovatelé a dobrodruzi. Čeští cestovatelé, kteří v době totality odešli ze své vlasti, tedy v širém světě rozhodně „nezapadli". Jejich knihy, filmy či fotografie se nejprve dostaly k lidem v hostitelských zemích a po pádu totalitního režimu i k domácímu publiku. Ve světě udělali pro šíření dobrého jména svého národa kus práce. Téma/žánr: cestovatelé - dobrodružné cesty - Česko (Československo), Počet stran: 86, Cena: 279 Kč, Rok vydání: 2018, Nakladatelství: MLADÁ FRONTA Čeští cestovatelé po africkém kontinentu Slavní čeští cestovatelé _____ se vydali v roce 1947 na více jak tříletou cestu kolem světa s automobilem Tatra 87, který se vyráběl, jako jeden z prvních aerodynamických vozů na světě na Moravě ve městě _____. Prvním cílem jejich cesty byla Afrika. ......

INFORMACE

AUTOR
Jana Jůzlová
DIMENZE
9,98 MB
NÁZEV SOUBORU
Čeští cestovatelé.pdf

POPIS

Češi nejsou národem proslulých mořeplavců, ani jim nepatřily rozsáhlé kolonie. Přesto v našich dějinách nalezneme spoustu pozoruhodných lidí, kteří se nebáli vypravit do neznáma v dobách, kdy cestování nebylo zdaleka tak snadné jako dnes. Ať už se ve středověku jednalo o diplomatická poselstva nebo později o misionáře, vědce a výzkumníky. Pro mnohé se výpravy do cizích krajů staly celoživotní vášní. Vydejte se spolu s odvážnými českými cestovateli na dobrodružné výpravy do všech koutů světa. Dozvíte se, kdo vytvořil první pořádnou mapu Amazonky a kdo objevil prameny řek Eufratu a Tigridu, seznámíte se s objevitelem největšího leknínu na světě či s lovcem ptakopysků. A to není zdaleka vše, s dalšími cestovateli navštívíte indiány, beduíny, a dokonce i lidojedy.

Chcete si přečíst knihu?Čeští cestovatelé ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jana Jůzlová. Číst Čeští cestovatelé Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY