Pověsti a legendy

Pověsti a legendy - Klára Trnková | Jesuslecitona.org

...edávají různé městské historky a legendy ... Pražské legendy, pověsti a strašidla | pepikov.cz ... . Třeba takové povídání o nastražených jehláh ... Pražské legendy, pověsti a strašidla Legend spojených s Prahou je opravdu nespočet, každá doba přišla se svou legendou, se svou historkou a dohromady tvoří krásu záhadné Prahy. Pojďme se na některé z nich podívat a nahlédněme pod tuto roušku tajemna, které může být smyšlené, úsměvné, nepochopitelné, děsivé a ... Legendy a pověsti Oblast lesa Bor a jeho ... Pražské legendy - a pověsti - venkovní hra, která vás ... ... ... Legendy a pověsti Oblast lesa Bor a jeho okolí je známa řadou pověstí, obtížně vysvětlitelných událostí a příběhů. Zde postupně připravuji jejich přehled. Pověsti a legendy O statečném kováři K jihozápadní věži hradu, která stráží zadní bránu a bývala nazývána také věží červenou snad dle údajně převládajícího cihelného zdiva, se váže pověst o zjevování průvodu duchů v mnišských hábitech. Pověsti národů, zemí, regionů a měst. Antické báje i báje dalších civilizací. Legendy nejen křesťanského světa. Vyberte si z naší nabídky. Pověsti a legendy O bílé paní z chodovského zámku V chodovské kronice z let 1923 - 1926, kterou psal Anton Ebert, místní učitel, můžeme najít několik pověstí, které se přímo dotýkají Chodova a blízkého okolí. Pověsti a legendy regionu Český Krumlov. Běleč u Malšína Ještě dnes si lidé ukazují místo ve skále, kde bydlel čert, který nejraději ze všeho obtěžoval v místním mlýně. Mlynář s mládkem si na pekelníka počíhali a zavřeli ho do dutiny ...

INFORMACE

AUTOR
Klára Trnková
DIMENZE
3,82 MB
NÁZEV SOUBORU
Pověsti a legendy.pdf

POPIS

V knize najdeme kromě dat každý den i jména, která původně většinou patřila světcům, historicky doloženým nebo zčásti smyšleným postavám. Uváděný den bývá dnem jejich smrti, zřídka narození, někdy je spojen i s nějakým příběhem. Pozorováním počasí vznikaly nejen pranostiky svázané se svátkem příslušného svatého, ale také legendy ze světcova života, které se předávaly vyprávěním. S počasím a s ročními obdobími jsou ale svázány i některé pověsti zcela vymyšlené. Tyto příběhy, sebrané do malého svazku, jsou doplněny ilustracemi Jiřího Trnky.

Chcete si přečíst knihu?Pověsti a legendy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Klára Trnková. Číst Pověsti a legendy Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY