Deprese a naděje

Deprese a naděje - Petr Kopečný | Jesuslecitona.org

... okupace a mnoha nadějemi, leckdy marnými, se pokusili vzepřít nepřízni doby, ve které žili ... Deprese & Naděje - Photos | Facebook ... . Přesto do tohoto boje šli. (protinacistický odboj v letech 1939-1945 na Brněnsku) Deprese & Naděje. 3.6K likes. Kde deprese potkává naději.. A úzkost depresi. Deprese se mohou vyskytovat samostatně, nebo se mohou opakovat. Dle specialistů pro mentální zdraví WHO by se deprese mohla stát nejrozšířenější nemocí na světě. Sociální konkurence, egoismus, nedostatek cítění, chybějící solidarita, strach ze samoty, ... O depresi a chronické bolesti (závěr) - Naděje a radost ... ... . Sociální konkurence, egoismus, nedostatek cítění, chybějící solidarita, strach ze samoty, tlačí jedince do vlastního nitra. Také nadměrná úzkost, podobně jako deprese, se dá dobře léčit a naděje na úlevu je vysoká. KAM SE OBRÁTIT O POMOC? Nejjednodušší a obvyklá cesta vede k vašemu lékaři. Většina praktických lékařů (tzv. obvodních, rodinných nebo všeobecných) již dnes problematice deprese a úzkosti rozumí. Publikace Deprese a naděje vypráví o mnoha mužích a ženách Brněnska, o jejich odbojových formacích, kteří s trvalou depresí okupace a mnoha nadějemi, leckdy marnými, se pokusili vzepřít nepřízni doby, ve které žili. Přesto do tohoto boje šli. Deprese a naděje Autor: Kopečný, Petr Nakladatel: Šimon Ryšavý EAN: 9788073541927 ISBN: 978-80-7354-192-7 Popis: 1× kniha, brožovaná, 435 stran, česky Rozměry: 15 × 21 cm Rok vydání: 2018 (1. vydání) Publikace Deprese a naděje vypráví o mnoha mužích a ženách Brněnska, o jejich odbojových formacích, kteří s trvalou depresí okupace a mnoha nadějemi, leckdy marnými, se pokusili vzepřít nepřízni doby, ve které žili. Přesto do tohoto boje šli. DEPRESE, BOLESTI HLAVY . ... Je dobře, že naděje změnit tento stav dnes existuje i v ...

INFORMACE

AUTOR
Petr Kopečný
DIMENZE
7,97 MB
NÁZEV SOUBORU
Deprese a naděje.pdf

POPIS

Druhá světová válka a odboj proti nacismu stále patří mezi lákavá témata české literatury. Většinou je ale její pozornost soustředěna na události zahraniční, neboť tam byly oprávněněhledány kořeny pozdějšího politického vývojeDomácí odboj byl a je vnímán jako něco druhořadého a méně významného. Takové vnímání vedlo k současnému společenskému vědomí, že domácí rezistence v období okupace byla nepatrná a nevýznamná. Od těchto myšlenek již není daleko k úvahám, že pocit trvalého útisku a malosti českého národa je jeho trvalou vlastností, že národní hrdost nám není vlastní a je vlastně zbytečná.Historická kontinuita se v naši myslí vytrácí, což dokumentuje skutečnost, že jména padlých z domácího odboje, po nichž jsou nazvány mnohé ulice Brna, jsou dnes již mnohdyanonymní. Většina již netuší po kom je nazvána Burešova, Kamanova, Štolcova, Hudcova, Lužova, Kudeříkové nebo Uhrova. K těmto jmenovaným se řadí tisíce dalších, kteří byli za okupace spojení pojivy ilegálních sítí a mnoha odbojovými činy, dnes již zapomenutými. Odbojáři Brněnska měli svou činnost ztíženu, neboť v Brně působila řídící úřadovna gestapa pro Moravu, která si ve městě a jejím okolí vytvořila silné pozice a obě složky, jak odbojová tak potlačovací sváděly mnohdy skryté a tvrdé souboje, jejichž konečným výsledkem byli mrtví na obou stranách. Bohužel, těch mrtvých na straně domácího odboje bylo mnohem více. Téma odboje bylo po válce využíváno v různých formách k dobové propagandě, jednou levé, jindy pravé. Proto mnohá témata tohoto boje zůstala zastřena a ani dnes, po více než 70 letech od ukončení války, není zájem se k nim vracet. Publikace Deprese a naděje vypráví o mnoha mužích a ženách Brněnska, o jejich odbojových formacích, kteří s trvalou depresí okupace a mnoha nadějemi, leckdy marnými, se pokusili vzepřít nepřízni doby, ve které žili. Přesto do tohoto boje šli.

Chcete si přečíst knihu?Deprese a naděje ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Kopečný. Číst Deprese a naděje Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY