Král na střeše

Král na střeše - Franz Wurm | Jesuslecitona.org

...rinc Simba zbožňuje svého otce, lvího krále Mufasu, a připravuje se na svou budoucí vládu ... E-kniha: Král na střeše - Franz Wurm | Knihy.ABZ.cz ... . Avšak ne všichni se z malého Simby radují. Ty jsi kral Nemám na vybranou Déšť Bez tebe to zkouším Jak motýl Tam gdzie ty L.á.s.k.a. Z bláta do louže Kočka na rozpálený střeše Na tom záleží Vyřvi se! Případ ztracenej Pošli to dál Tenkrát Něco nám přejte Na střeše Režie: Jiří Mádl, premiéra 7. února. Jeden z nejpopulárnějších českých herců, dvaatřicetiletý Jiří Mádl, před ... GALERIE: Velkolepé oslavy 70. narozenin Bolka Polívky ... ... . února. Jeden z nejpopulárnějších českých herců, dvaatřicetiletý Jiří Mádl, před čtyřmi roky nadchl veřejnost filmem Pojedeme k moři, k němuž napsal scénář a sám jej natočil.Zřejmě již v únoru bude Mádlova autorská tvorba pokračovat projektem nazvaným Na střeše vyprávějícím o soužití staršího muže s ... Kinobox.cz - Filmové recenze, novinky v kinech, české filmy. Filmové recenze, novinky v kinech 2016, filmová databáze, české filmy, trailery, upoutávky a jiná videa, filmové hlášky - Kinobox.cz „Lepší jest bydliti v koutě na střeše, nežli s ženou svárlivou v domě společném." — Šalamoun izraelský král a syn Davida -1011 - -931 př. n. l. O ženách „Lépe je bydlet v zemi pusté, než s ženou svárlivou a zlostnou." ... Filmy s námi můžou pohnout víc než co jiného. Ať už jsou hrůzostrašné, vtipné, dramatické, romantické nebo něco mezi. Tolik pořadů a takové množství zážitků. Když jedna obyčejná holka najde na střeše svého domu vystrašeného mladého Yettiho a rozhodne se, že m... Koukněte se na trailer k pohádce Lví král 04.06.2019 Adam Král is on Facebook. Join Facebook to connect with Adam Král and others you may know. Facebook gives people the power to share and makes the world......

INFORMACE

AUTOR
Franz Wurm
DIMENZE
12,62 MB
NÁZEV SOUBORU
Král na střeše.pdf

POPIS

Poéma Král na střeše čítá ke dvěma tisícům veršů a vznikala v polovině sedmdesátých let v Izraeli, kde Franz Wurm tehdy pobýval. Na díle autor pracoval ještě další desetiletí, poprvé báseň vyšla až v roce 1997 ve švýcarském nakladatelství (Frauenfeld, Waldgut). Král na střeše oplývá jinak rozvinutou jazykovou hrou, než jaká zbarvuje ostatní Wurmovy verše, básník v ní především glosuje, komentuje, ironizuje a vstřebává do sebe celek literatury. Vedle kroužení kolem otázky po smyslu života se tu prostřednictvím rozhovoru dvou postav, které reprezentují různé póly uvnitř jediného člověka, díváme sarkasticky laděným pohledem na současný manipulovaný a o hodnoty okleštěný svět. Spád řeči je rychlý, ba prudký, vtip se zbarvuje do černého humoru, nejjiskřivější verše se týkají toho, „jak tu být jinak“, jak „stále znovu přicházet k sobě“. Wurmova poéma je například spřízněna s Holanovou Nocí s Hamletem nebo s některými skladbami Rilkovými. Kniha obsahuje podrobnou chronologii života a díla Franze Wurma. UPOZORNĚNÍ: Elektronické vydání knihy neobsahuje originální text v němčině.

Chcete si přečíst knihu?Král na střeše ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Franz Wurm. Číst Král na střeše Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY