Prastará tajemství: Příběh Býči

Prastará tajemství: Příběh Býči - Jan Padych | Jesuslecitona.org

... Předpokládaná cena 299 ... Naposledy jsem vydal tiskem svůj třetí pravěký román Prastará tajemství - Příběh Býčí skály ... Prastará tajemství: Příběh Býčí skály - Jan Padych | Kniha ... ... . Ten jsem si už vydal předtím v roce 2016 na svém webu elektronicky v šesti dílech a pro tištěnou verzi jsem zvolil některé drobné úpravy. Jedná se o dobrodružný a mysteriózní příběh čtyř hlavních postav na konci ... Prastará tajemství Příbeh Býčí skály. Jan Padych. ... Svá velká tajemství mají i svaté kněžky a vědmy z tajných ženských společností. Také ony dokáží hodně ... Jan Padych | ČAS Archeologie Moravy a Slezska ... . Jan Padych. ... Svá velká tajemství mají i svaté kněžky a vědmy z tajných ženských společností. Také ony dokáží hodně překvapit a zasáhnout do osudů nejenom živých, ale i mrtvých. Prastará tajemství. Jan Padych. Střední Evropa v 6. století př. n. l. (kultura halštatská). Velmožská vrstva bohatne a ostatní obyvatelstvo chudne. Na hradištích a dvorcích se střídají kupecké karavany, putující po tzv. Jantarové stezce. Kupci přivážejí... Všem čtenářům románu „Prastará tajemství" přeji, ať při čtení mají stejně silný prožitek, jaký jsem měl já osobně při samotném psaní. V Ostravě dne 10. 2. Jan Padych: Prastará tajemství - Příběh Býčí skály, dobrodružný a mysteriózní román z konce pravěku. autor textu Jan Padych, obálka Petr Modlitba, doslov prehistorika Dr. Martin Golec, nakladatelství Dědictví národů o.s. Opava (ing. Prastará tajemství: Příběh Býčí skály ... Tajemství věštíren. Březinová, Taťana. Tanec na paletě ... Prastará tajemství :příběh Býčí skály : dobrodružný a mysteriózní román z konce pravěku /Jan Padych MDT:821.162.3-31 Padych, Jan,Prastará tajemství :příběh Býčí skály : dobrodružný a mysteriózní román z konce pravěku /Jan Padych. Vydání první461 stran ; 21 cm ISBN: 978-80-905132-7-3 Ouředník, Patrik Signatura ... Svá velká tajemství mají i svaté kněžky a vědmy z tajných ženských společností. Také ony dokáží hodně překvapit a zasáhnout do osudů nejenom živých, ale i mrtvých. Hlavní hrdinové románu, okolnostmi vtažení do her mocných, musejí nezřídka podstoupit krutý boj o život a svobodu. Také o svoji čest a hrdost....

INFORMACE

AUTOR
Jan Padych
DIMENZE
8,75 MB
NÁZEV SOUBORU
Prastará tajemství: Příběh Býči.pdf

POPIS

Střední Evropa v 6. století př. n. l. (kultura halštatská). Velmožská vrstva bohatne a ostatní obyvatelstvo chudne. Na hradištích a dvorcích se střídají kupecké karavany, putující po tzv. Jantarové stezce. Kupci přivážejí všelijaké luxusní zboží a odvádějí si zástupy budoucích otroků. Pořádají se nákladné hostiny, hrdinské zpěvy o předcích, velkolepé velmožské pohřby. A tehdy ze stepí od Dunaje i od Černého moře přicházejí loupeživé oddíly i armády velmi bojeschopných jezdců, kočovných pastevců, které zlákala vidina poměrně snadné kořisti. Místní klany a kmeny, ovládané elitními vrstvami bojovníků, a navíc často ještě vnitřně i z vnějšku znesvářené, nemají schopnost patřičně vzdorovat početným a skvěle organizovaným nájezdům. Když navíc ziskuchtiví velmoži se nezřídka přidávají i k drancujícímu nepříteli.Zrovna, když se nájezdníci z cizích krajů společně s místními spojenci odhodlají podniknout velké tažení střední Evropou a dále na západ, zasáhnou moudří svatí muži (předchůdci keltských druidů), jejichž vliv sahá daleko za hranice vlastních klanů i kmenů. Připomínají si prastaré bohy bojovnických bratrstev z dávné doby bronzové a s nimi spojené praktiky, nesmírně kruté, avšak podle jejich přesvědčení jsou tou jedinou správnou odpovědí na bezohlednost a brutalitu nájezdníků. Ovšem tito svatí muži nezůstávají jenom u vzpomínek na dávné časy. Staré bojovnické obyčeje tak ožívají. Nejenom v Býčí skále a v krajině kolem ní. Zpupným nájezdníkům se tak doslova zničehonic zjeví nepřítel, se kterým rozhodně nepočítali.Svá velká tajemství mají i svaté kněžky a vědmy z tajných ženských společností. Také ony dokáží hodně překvapit a zasáhnout do osudů nejenom živých, ale i mrtvých.Hlavní hrdinové románu, okolnostmi vtažení do her mocných, musejí nezřídka podstoupit krutý boj o život a svobodu. Také o svoji čest a hrdost. V příběhu není nouze o hrdinské činy, ani o zradu. Vedle zarytého nepřátelství v něm nalezneme také přátelství na život a na smrt. Rozhodně i lásku, velmi silnou a plnou rozporů. Lásku s poněkud jiným završením, než bývá obvyklé. Lásku, jakou podle dochovaných mýtů z počátků světa prožívali i bohové.

Chcete si přečíst knihu?Prastará tajemství: Příběh Býči ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Padych. Číst Prastará tajemství: Příběh Býči Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY