Posedlost: Extrémy a vášně malířské moderny

Posedlost: Extrémy a vášně malířské moderny - František Mikš | Jesuslecitona.org

...pivý pohled na vývoj moderní malby v kontextu dobových filosofických koncepcí a bouřlivých politických událostí ... Posedlost - Extrémy a vášně malířské moderny - František ... ... . Kniha Posedlost - Extrémy a vášně malířské moderny. ... Kniha Posedlost - Extrémy a vášně malířské moderny je v. Knihotéce: 1x: Chystám se číst: 3x: Nápověda - Podmínky užit ... Objednávejte knihu Posedlost - Extrémy a vášně malířské moderny v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Schjerfbecková, Kirchner, Dix, Neuschul, Dwurni ... Posedlost. Extrémy a vášně malířské moderny - Mikš ... ... .cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Schjerfbecková, Kirchner, Dix, Neuschul, Dwurnik Posedlost - vášně a extrémy v umění 20. století. Na pozadí „portrétů" pěti uměleckých solitérů, v českém prostředí neznámých či málo reflektovaných, nabízí kniha překvapivý pohled na vývoj moderní malby v kontextu dobových filosofických koncepcí a bouřlivých politických událostí. Posedlost - vášně a extrémy v umění 20. století. Na pozadí „portrétů" pěti uměleckých solitérů, v českém prostředí neznámých či málo reflektovaných, nabízí kniha překvapivý pohled na vývoj moderní malby. Posedlost - vášně a extrémy v umění 20. století. Na pozadí „portrétů" pěti uměleckých solitérů, v českém prostředí neznámých či málo reflektovaných, nabízí kniha překvapivý pohled na vývoj moderní malby v kontextu dobových filosofických koncepcí a bouřlivých politických událostí. Posedlost - vášně a extrémy v umění 20. století. Na pozadí „portrétů" pěti uměleckých solitérů, v českém prostředí neznámých či málo reflektovaných, nabízí kniha překvapivý pohled na vývoj moderní malby v kontextu dobových filosofických koncepcí a bouřlivých politických událostí. Jak autor předesílá, všechny zvolené tvůrce stravoval jistý druh ... Extrémy a vášně malířské moderny Mikš František. Posedlost - vášně a extrémy v umění 20. století. Na pozadí „portrétů" pěti uměleckých solitérů, v českém prostředí neznámých či málo reflektovaných, nabízí kniha překvapivý pohled na vývoj moderní malby v kontextu dobových filosofických koncepcí a ... Název: Posedlost - Extrémy a vášně malířské moderny. Autor: František Mikš. Titul je zařazen do žánrů: Popu...

INFORMACE

AUTOR
František Mikš
DIMENZE
8,61 MB
NÁZEV SOUBORU
Posedlost: Extrémy a vášně malířské moderny.pdf

POPIS

Posedlost - vášně a extrémy vumění 20. století. Na pozadí „portrétů“ pěti uměleckých solitérů, v českém prostředí neznámých či málo reflektovaných, nabízí kniha překvapivý pohled na vývoj moderní malby v kontextu dobových filosofických koncepcí a bouřlivých politických událostí. Jak autor předesílá, všechny zvolené tvůrce stravoval jistý druh posedlosti – ať již šlo o téměř freudiánskou posedlost introspekcí u Helene Schjerfbeckové, podivnou směsici nietzscheovské agresivní energie a temných vášní u Ernsta L. Kirchnera a Otto Dixe, nekritickou víru v komunismus u Ernesta Neuschula či posedlý voyerismus u Edwarda Dwurnika. Všichni vytvořili uhrančivá a fascinující díla, jež znepokojují svou vnitřní rozporuplností, díla vypovídající o situaci člověka ve složité době a v mezních životních situacích. Jsou to díla odkrývající mnoho zasutých skutečností a vášní, ale často i odrážející celou řadu dobových intelektuálních zmatků a ideologických pomýlení.

Chcete si přečíst knihu?Posedlost: Extrémy a vášně malířské moderny ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor František Mikš. Číst Posedlost: Extrémy a vášně malířské moderny Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY