Tři hry: Pitvání padajícího sněhu, Návraty, Umění padat

Tři hry: Pitvání padajícího sněhu, Návraty, Umění padat - Sara Stridsbergová | Jesuslecitona.org

...ího sněhu stojí historická, ale svým myšlením zcela moderní, genderově ostře vykreslená postava panovnice, za níž lze vytušit kontroverzní švédskou královnu Kristinu ... EOF ... . V Návratech, odehrávajících se na dnes již ... Sara Stridsbergová (nar. 29. 8. 1972), nositelka několika prestižních literárních cen. Do literatury vstoupila r. 2004 románem Happy Sally, o dva roky později debutovala i jako dramatička dílem Valerie Solanasová se má stát americkou prezidentkou. Svazek zahrnuje hry Pitvání padajícího sněhu, Návraty, Umění padat. V centru Pitvání padajícího sněhu stojí historická ... Sara Stridsbergová (nar. 29. 8. 1972), nos ... Tři hry | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . Svazek zahrnuje hry Pitvání padajícího sněhu, Návraty, Umění padat. V centru Pitvání padajícího sněhu stojí historická ... Sara Stridsbergová (nar. 29. 8. 1972), nositelka několika prestižních literárních cen. Do literatury vstoupila r. 2004 románem Happy Sally, o dva roky později debutovala i jako dramatička dílem Valerie Solanasová se má stát americkou prezidentkou. Svazek zahrnuje hry Pitvání padajícího sněhu, Návraty, Umění padat. V centru Pitvání padajícího sněhu stojí historická ... Svazek zahrnuje hry Pitvání padajícího sněhu, Návraty, Umění padat. V centru Pitvání padajícího sněhu stojí historická, ale svým myšlením zcela moderní, genderově ostře vykreslená postava panovnice, za níž lze vytušit kontroverzní švédskou královn.. Pitvání padajícího sněhu Sara Stridsberg: Tři hry. Přel. Dagmar Hartlová (Návraty), Azita Haidarová (Umění padat) a Olga Bažantová, Kateřina Navrátilová, Jitka Šípková, Eva Volenová (Pitvání padajícího sněhu).Institut umění - Divadelní ústav, Praha 2018, 210 s. 5. scéna . Královská dcera sedí na zemi s roztaženýma nohama a na hlavě má dětskou korunku. 8. 1972) je nositelkou několika prestižních literárních cen. Do literatury vstoupila r. 2004 románem Happy Sally, o dva roky pozdě...

INFORMACE

AUTOR
Sara Stridsbergová
DIMENZE
5,13 MB
NÁZEV SOUBORU
Tři hry: Pitvání padajícího sněhu, Návraty, Umění padat.pdf

POPIS

Sara Stridsbergová(nar. 29. 8. 1972), nositelka několika prestižních literárních cen. Do literatury vstoupila r. 2004 románem Happy Sally, o dva roky později debutovala i jako dramatička dílem Valerie Solanasová se má stát americkou prezidentkou. Svazek zahrnuje hry Pitvání padajícího sněhu, Návraty, Umění padat. V centru Pitvání padajícího sněhu stojí historická, ale svým myšlením zcela moderní, genderově ostře vykreslená postava panovnice, za níž lze vytušit kontroverzní švédskou královnu Kristinu. V Návratech, odehrávajících se na dnes již uzavřené stockholmské psychiatrické klinice Beckomberga, autorka nahlíží do nitra pacientů a pacientek, pro které toto zařízení představovalo naději i peklo. Protagonistkami Umění padat jsou matka a dcera Bealeovy, kdysi známé osobnosti amerického showbyznysu. Po ukončení kariéry zchudnou, upadnou v zapomenutí a nakonec se spolu ocitnou ve starém, polorozpadlém domě na pobřeží Atlantiku, kde střízliví z někdejší slávy.

Chcete si přečíst knihu?Tři hry: Pitvání padajícího sněhu, Návraty, Umění padat ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Sara Stridsbergová. Číst Tři hry: Pitvání padajícího sněhu, Návraty, Umění padat Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY