Otec u porodu

Otec u porodu - Miroslav Pech | Jesuslecitona.org

...ním plošně zakázal přítomnost tatínků u porodů ... Otec u porodu - ano či ne? - Rodicka.cz ... . Opatření považujeme za nesmyslné a psychicky ohrožující nastávající maminky, poškozující první ničím nenahraditelné vazby otce a dítěte a narušující nejpřirozenější práva rodiče. Maminky žijící s tatínky ve společné ... Přeneseme-li se dál, přes rozvoj analgezie, která se ženám začala během porodu podávat (a slavná jména jako sir James Young Simpson, F. M. Pages), až do nedaleké minulosti, můžeme si po ... Koronavirus v Česku: Otec u porodu není lidské právo, říká ... ... . M. Pages), až do nedaleké minulosti, můžeme si povšimnout, že pojem „otec u porodu" se do praxe začal zavádět v civilizovaných zemích až v 60. letech 20. století. „Otec u porodu je z hlediska vztahu s dítětem velmi přínosná věc. Protože každý muž si musí vztah k dítěti nejdřív vymyslet. Dítě se narodí, a muž si říká: aha, tady je nějaké dítě, asi je moje, řve to, hezký to taky moc není, ale docela hezky kmitá packama, asi se ho naučím mít rád… OTEC U PORODU. O d 20. dubna 2020 od 12:00 je umožněna přítomnost otce u porodu, nebo jiného osoby žijící s rodičkou ve společné domácnosti, za těchto podmínek: Přítomná osoba u porodu: · musí být zdravá a nesmí mít žádné příznaky COVID-19 ani jiného podobného onemocnění, Otec u porodu - radost, nebo komplikace? Před porodem. Shromáždit seriózní informace o výhodách a nevýhodách přítomnosti otce u porodu není věru lehké. Názory odborníků i laické veřejnosti... Otec u porodu. Nevíte, jak to dopadlo? Doprovod u porodu. kejcvil. 14. dub 2020. Ahoj. Dnes se prý mělo jednat o tom, že zas pustí otce k porodu. Nevíte jak to dopadlo? Nemůžu nikde nic najít. 0. Pokud ale otec u porodu nechce být, rozhodně se nevyplatí jej nutit. V případě komplikací je otec ze sálu vykázán. Ještě naše maminky ani nenapadlo pomyslet na to, že by jejich manžel byl přítomen u porodu. Otcové do porodnice nesměli a novorozené děti se jim ukazovaly z oken. Otec u porodu: Právo, nebo možnost? 2. 4. 2020. Foto: Muž, který držel novorozence, Petr Kratochvíl, Public Domain Pictures, CC0 Public Domain Před více než dvěma týdny byl v České republice vyhlášen nouzový stav. V souvislosti s tím došlo k přijetí několika mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví, která ... Otec může být přítomen u fyziologického porodu i u porodu císařským řezem. Každá porodnice má svá pravidla, jež je třeba respektovat. Informujte se na webových stránkách porodnice, nebo se zeptejte při...

INFORMACE

AUTOR
Miroslav Pech
DIMENZE
11,37 MB
NÁZEV SOUBORU
Otec u porodu.pdf

POPIS

Hlavní hrdina novely Otec u porodu, „tatínek“, očekává narození prvního dítěte a tak začne tomuto neznámému tvorovi, rybičce rostoucí v „maminčině“ břiše, psát jakési deníkové vzkazy. Popisuje zážitky z práce, vypočítává položky nákupních seznamů, vypráví, co viděl a slyšel v autobuse. Do této známé rutiny však prosakují nové zážitky spojené s očekáváním potomka, sledování jeho vývoje na internetových stránkách a v lékařských ordinacích a s tím spojené nesmělé představy budoucnosti, ale i nejistota z neznáma. Tatínek se totiž sice upřímně snaží, ale rozhodně nepatří mezi dnes tak populární sebevědomé otce, kteří nastupují na rodičovské dovolené, dítě umí uvázat do šátku na pět způsobů, a kdyby mohli, rozhodně by sami kojili. Tatínkovi připadá, že jsou na něj ze všech stran kladena příliš vysoká očekávání, a on si není ani trochu jistý, že je dokáže naplnit. Miroslav Pech v Otci u porodu opět dosvědčuje svůj výjimečný talent na přesné odposlechnutí a reprodukci jazyka ve všech možných stylových rejstřících, ať už jde o úsporné dialogy, nebo fráze z médií. Záleží tak na každém čtenáři, jestli chce hluboko v textu hledat genderová a sociální témata, nebo se prostě jenom královsky bavit.

Chcete si přečíst knihu?Otec u porodu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miroslav Pech. Číst Otec u porodu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY