Diskursivní teorie liberální demokracie

Diskursivní teorie liberální demokracie - Jürgen Habermas | Jesuslecitona.org

...na Slovensku v 20. a 21. století-- autor: Vrzgulová Monika, Kubátová Hana Diskursivní teorie liberální demokracie 2018; K ústave Európy 2012; všech 12 knih autora ... Diskursivní teorie liberální demokracie - daryzivota.sk ... . Žánry autora. Sociologie Literatura naučná Politologie, mezinárodní vztahy Filozofie. Štítky z knih. postmoderna filozofie rozhovory morálka terorismus filozofové sociologie demokracie krize studie Diskursivní teorie liberální demokracie-- autor: Habermas Jürgen Dekonstrukce podpisu. Jacques Derrida a opakování neopakovatelného-- autor: Fišerová Michaela Podoby antisemitismu v Čechách a na Slovensku v 20. a 21. století-- autor: Vrzgulová Moni ... Kniha: Diskursivní teorie liberální demokracie | Knihy.ABZ.cz ... . Jacques Derrida a opakování neopakovatelného-- autor: Fišerová Michaela Podoby antisemitismu v Čechách a na Slovensku v 20. a 21. století-- autor: Vrzgulová Monika, Kubátová Hana Za zakladatele politologie jako vědy je považován Platón a Aristoteles.. Za prvního představitele moderní teorie demokracie lze považovat Rousseau, který prosazoval radikální přímou demokracii. Následoval Tocqueville (sociální demokracie), Mill (liberální demokracie) a Schumpeter (Elitní demokracie). Ze současných myslitelů Dahl (teorie polyarchie) a Habermas (koncept ... Liberální demokraté chtějí měnit model rodiny stejně jako komunisté tok sibiřských řek. Chtějí vytvořit nový svět. Politický a kulturně-morální vývoj se v tomto tisíciletí natolik zradikalizoval, že je nutná vzpoura proti němu. Její náznaky se již objevují ve Spojených státech amerických i v Evropě....

INFORMACE

AUTOR
Jürgen Habermas
DIMENZE
7,87 MB
NÁZEV SOUBORU
Diskursivní teorie liberální demokracie.pdf

POPIS

Výbor textů obsahuje studie a doplňky Jürgena Habermase k jeho diskursivní politické a právní teorii demokratického právního státu, kterou systematicky vypracoval ve své monumentální knize Faktizität und Geltung. Beiträge zur Diskurstheorie des Rechts und des demokratischen Rechtsstaats (1991). Jde o druhý opus magnum „zralého“ Habermase v oblasti „praktické filosofie“, v němž velmi složitým způsobem navazuje na svou předchozí, stejně tak monumentální knihu Theorie des kommunikativen Handelns (1981). Habermasův pokus o diskursivní zdůvodnění liberální demokracie je organickou součástí tradičních diskusí v německé politické a právní teorii, dokládá systematickou recepci anglosaských diskusí, komplikovaným způsobem navazuje na předchozí etapy Habermasova myšlení a zcela novým způsobem naplňuje jeho základní intence.

Chcete si přečíst knihu?Diskursivní teorie liberální demokracie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jürgen Habermas. Číst Diskursivní teorie liberální demokracie Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY