Roztroušená skleróza pro praxi

Roztroušená skleróza pro praxi - Zbyšek Pavelek, | Jesuslecitona.org

... Medicína pro praxi, Vol. 10, pp. 378-382 ... PDF Roztroušená skleróza a těhotenství ... . MONTALBAN, X., TINTORE, M. et ... Roztroušená skleróza (zkráceně RS, latinsky: sclerosis multiplex, anglicky: Multiple sclerosis, zkráceně MS) je chronické autoimunitní onemocnění, při kterém lidský imunitní systém napadá centrální nervovou soustavu (mozek a míchu), čímž způsobuje demyelinizaci (rozpad myelinových pochev). Nemoc postihuje zejména mladé dospělé (od 20 do 40 let) a její výskyt je ... Roztroušená skleróza pro praxi Vali ... Příznaky roztroušené sklerózy, fáze a léčba nemoci ... ... ... Roztroušená skleróza pro praxi Vališ, Martin; Pavelek, Zbyšek; 3 dny. Naše cena: 436 Kč Roztroušená skleróza v praxi Autor: Eva Havrdov á ... Roztroušená skleróza a těhotenství MUDr. Olga Zapletalová Centrum pro roztroušenou sklerózu, Neurologická klinika FN Ostrava, Lékařská fakulta OU, Ostrava Roztroušená skleróza je autoimunitní zánětlivé a neurodegenerativní onemocnění mozku a míchy, které postihuje především mladé ženy ve fertilním věku. Roztroušená skleróza v praxi Autor: Havrdová, Eva a kol. Nakladatel: Galén EAN: 9788074921896 ISBN: 978-80-7492-189-6 Popis: 1× kniha, brožovaná, 161 stran, česky Rozměry: 13 × 19 cm Rok vydání: 2015 (1. vydání) Centrum pro diagnostiku a léčbu myasthenia gravis, Neurologická klinika 1. LF UK a VFN, Praha Eva Havrdová et al. ROZTROUŠENÁ SKLERÓZA v pRAxi První vydání v elektronické verzi Vydalo nakladatelství Galén, Na Popelce 3144/10a, 150 00 Praha 5 Editor nakladatelství Lubomír Houdek Šéfredaktorka nakladatelství Soňa Dernerová Roztroušená skleróza - EDSS (expanded disability status scale), tzv. Kurtzkeho škála MUDr. Michal Dufek 1. neurologická klinika LF MU a FN u sv. Anny, Brno Neurol. praxi 2011; 12(Suppl. G): 6-9 Roztroušená ...

INFORMACE

AUTOR
Zbyšek Pavelek,
DIMENZE
12,59 MB
NÁZEV SOUBORU
Roztroušená skleróza pro praxi.pdf

POPIS

Roztroušená skleróza je závažné onemocnění charakterizované zánětlivým postižením struktur CNS a neurodegenerativními změnami mozku. Prevalence RS stoupá a postihuje zejména osoby v mladším věku mezi 20. a 40. rokem života. Onemocnění je spojeno se sníženou kvalitou života a vysokým socioekonomickým dopadem. Intenzivní farmaceutický výzkum a vývoj přinesl v posledních patnácti letech zcela nové látky, z nichž mnohé se již dostaly do každodenní neurologické praxe, jiné zatím čekají, až jim lékaři začnou věřit. Pokrok v této oblasti zásadně změnil prognózu velké většiny pacientů u této dříve prakticky neléčitelné diagnózy. Čtenářům, zejména z řad neurologů, se nyní konečně dostává do rukou kniha zaměřená skutečně pro potřeby široké neurologické komunity včetně ambulantních neurologů. Těžištěm knihy je podrobný a zasvěcený výklad léčebných postupů, ale také další aspekty, které neurolog denně se svými nemocnými řeší – gravidita či menopauza, očkování, rehabilitace, psychosociální aspekty či pacientské organizace.

Chcete si přečíst knihu?Roztroušená skleróza pro praxi ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zbyšek Pavelek,. Číst Roztroušená skleróza pro praxi Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY