Osudová místa Prahy: Napříč dějinami

Osudová místa Prahy: Napříč dějinami - Tomáš Hejna | Jesuslecitona.org

...ch napříč Grónskem Cestopisná přednáška cestovatele ... Tomáš Hejna | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví ... ... Prahy a ukáže místa jejich působení. Začá-tek v 16.30 v sále PCT, Arbesovo nám. 4, Gotický hrad Houska je opředen řadou tajuplných, až pekelných pověstí. Nejznámější je o odsouzenci na smrt a švédském zlotřilci Orontovi. Má tam být také brána do jiných časů, kterou měl popsat Karel Hynek Mácha při své noční návštěvě hradu v roce 1836. Osudová místa přitom nejsou jen ta notoricky nejznámě ... Toulky - Osudová místa Prahy (Tomáš Hejna) | Detail knihy ... ... . Osudová místa přitom nejsou jen ta notoricky nejznámější, jako například Pražský hrad, Staroměstské náměstí nebo Václavák, ale jsou to i místa zastrčena v různých koutech města. Autor si vybral celkem čtyřicet osudových míst a událostí z celé Prahy, mezi nimiž nechybí ani... Město hrálo důležitou roli napříč českými dějinami První písemná zmínka o městě je z 11. století, nedlouho poté se město stalo sídlem údělných přemyslovských knížat. Hrad se stal zázemím pro ražbu mincí, znojemských denárů....

INFORMACE

AUTOR
Tomáš Hejna
DIMENZE
8,24 MB
NÁZEV SOUBORU
Osudová místa Prahy: Napříč dějinami.pdf

POPIS

Kudy Prahou projdete, tam na vás dýchá historie. Osudová místa přitom nejsou jen ta notoricky nejznámější, jako například Pražský hrad, Staroměstské náměstí nebo Václavák, ale jsou to i místa zastrčena v různých koutech města. Autor si vybral celkem čtyřicet osudových míst a událostí z celé Prahy, mezi nimiž nechybí ani výbuch munice v Truhlářské ulici, sesuv domu na Poříčí, atentát na Aloise Rašína nebo potopení parníku František Josef I. Každá událost je detailně popsána a rozebrána a pro čtenáře je připraven i velmi detailní popis zajímavostí v okolí. Součástí je také přehled o dopravě v lokalitě a odkazy na literaturu a internetové stránky zabývající se tématikou či okolím. Kniha je doplněna QR cody s odkazy na internetovou mapu a samozřejmě řadou dobových i současných fotografií v textu. Jako bonus je zde uvedeno dalších patnáct krátkých příběhů o osudových událostech v Praze.

Chcete si přečíst knihu?Osudová místa Prahy: Napříč dějinami ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomáš Hejna. Číst Osudová místa Prahy: Napříč dějinami Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY