Krkonošští rodáci vzpomínají 2: Dramatické příběhy z válečných i poválečných let

Krkonošští rodáci vzpomínají 2: Dramatické příběhy z válečných i poválečných let - Libor Dušek | Jesuslecitona.org

...ete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Dramatické příběhy z válečných i poválečných let ... Kniha Krkonošští rodáci vzpomínají - Dramatické příběhy z ... ... . Krásná, a zároveň drsná horská krajina Krkonoš a Podkrkonoší byla do roku 1945 etnicky smíšenou pohraniční oblastí. Lidé zde narození ve 20. a 30. letech prožili na vlastní kůži „velké" dějinné zvraty, ale často ještě větší změny v rámci rodinného kruhu. Krkonošští rodáci vzpomínají 2 2018 Trojí tvář Váchánu 2016 Kniha Krkonošští rodáci vzpomínají 3 - Dramatické příběhy z válečných i poválečných let je v Kniha: Krkonošští rodáci vzpomínají 2 - Dramatické příběhy z válečných i poválečných let - Libor Dušek Knihkupectví > Katalog předmětový > K > Krkonoše (Česko a Polsko : pohoří : oblast) > Krkonošští rodáci vzpomínají 2 Název: Krkonošští rodáci vzpomínají - Dramatické příběhy z válečných a poválečných let. Autor: Libor Dušek. Titul je zařazen do žánrů: Literatura faktu › Biografie, životopisy, osud ... Krkonošští rodáci vzpomínají - Dramatické příběhy z ... ... . Autor: Libor Dušek. Titul je zařazen do žánrů: Literatura faktu › Biografie, životopisy, osudy; Literatura faktu › Dějiny; ISBN: 978-80-7433-193-. EAN: 9788074331930. Objednací kód: NA282574 Kniha: Krkonošští rodáci vzpomínají 3 - Dramatické příběhy z válečných i pová...

INFORMACE

AUTOR
Libor Dušek
DIMENZE
7,92 MB
NÁZEV SOUBORU
Krkonošští rodáci vzpomínají 2: Dramatické příběhy z válečných i poválečných let.pdf

POPIS

Krkonošská oblast je pozoruhodná nejen svými přírodními krásami, ale především lidmi. Výběr pamětníků narozených ve 20. a 30. letech 20. století, s jejichž osudy se seznámíme na následujících stránkách, není náhodný a plynně navazuje na první vydání osudů krkonošských rodáků, jejich příbuzných a blízkých. Pamětníci a pamětnice jsou pečlivě vybráni tak, aby prostřednictvím jejich příběhů byli čtenáři seznámeni s historickým odkazem regionu a jeho přesahem do současnosti. Proto v knize zazní hlasy mužů a žen z českého i německého prostředí a různorodého sociálně-ekonomického zázemí. Výpovědi pamětníků jsou citlivě uspořádány a zpracovány tak, aby neovlivnily jejich vnitřní soudržnost, formální i obsahovou jedinečnost a interpretační autentičnost. Z toho důvodu je většinou zachován i hovorový a často jadrný jazyk.

Chcete si přečíst knihu?Krkonošští rodáci vzpomínají 2: Dramatické příběhy z válečných i poválečných let ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Libor Dušek. Číst Krkonošští rodáci vzpomínají 2: Dramatické příběhy z válečných i poválečných let Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY