Pod skleněným zvonem

Pod skleněným zvonem - Sylvia Plathová | Jesuslecitona.org

...iný román kultovní americké básnířky Sylvie Plathové Pod skleněným zvonem vznikl v roce 1962 - údajně hektickým tempem - a vyšel pod pseudonymem Victoria Lucas v lednu 1963, pouhý měsíc před dobrovolnou smrtí autorky ... Kniha: Pod skleněným zvonem (Sylvia Plath) | Martinus ... . Kniha se dnes počítá k... Pod skleněným zvonem Plathová Sylvia. Jediný román kultovní americké básnířky Sylvie Plathové Pod skleněným zvonem vznikl v roce 1962 - údajně hektickým tempem - a vyšel pod pseudonymem Victoria Lucas v lednu 1963, pouhý měsíc před dobrovolnou smrtí autorky. Pod skleněným zvonem je klíčovým románem. Pro mnohé a především feministky klíčovým v rámci formování myšlení, ale především klíčovým románem ve smyslu roman à clef. Plathová do něj zašifrovává své vla ... Pod skleněným zvonem - Sylvia Plathová | KOSMAS.cz - vaše ... ... . Pod skleněným zvonem je klíčovým románem. Pro mnohé a především feministky klíčovým v rámci formování myšlení, ale především klíčovým románem ve smyslu roman à clef. Plathová do něj zašifrovává své vlastní postoje, vlastní zkušenosti a především vlastní obavy. Sylvia Plath: Pod skleněným zvonem Pavučiny mi přejížděly po tvářích jemně jako motýlí křídla. Zabalila jsem se do svého černého pláště jako do vlastního lahodného stínu, otevřela jsem lahvičku s prášky a jeden po druhém jsem je polykala a zapíjela vodou. Pod skleněným zvonem sylvia plathová Z anglického originálu The Bell Jar, vydaného nakladatelstvím William Heinemann Ltd. v Londýně roku 1963, přeložil Tomáš Hrách. Doslov Martin Pokorný. Přebal s použitím díla Alžběty Josefy a grafickou úpravu navrhla Jana Vahalíková. Odpovědný redaktor Petr Onufer. Argo Pod skleněným zvonem (978-80-257-2589-4) Ostatní knihy Jediný román kultovní americké básnířky Sylvie Plathové Pod skleněným zvonem vznikl v roce 1962 - údajně hektickým tempem - a vyšel pod pseudonymem Victoria Lucas v lednu 1963, pouhý měsíc před dobro... Elektronická kniha Pod skleněným zvonem na www.alza.cz. Veškeré informace o produktu. Hodnocení a recenze Pod skleněným zvonem od ostatních uživatelů. ... Impressed. Asi to je môj pocit. Je to ale náročná poézia, vyžaduje dávku pochopenia. Ale ako človek, ktorý vie, aké je umierať zaživa a cítiť to trasenie dušou, len aby už bol koniec života, som vedela mnoho veršov pochopiť, bolo to z toho cítiť. Artyčok.tv > Reportáže > Pod skleněným zvonem. Pod skleněným zvonem. Anežka Hošková ......

INFORMACE

AUTOR
Sylvia Plathová
DIMENZE
4,80 MB
NÁZEV SOUBORU
Pod skleněným zvonem.pdf

POPIS

Jediný román kultovní americké básnířky Sylvie Plathové Pod skleněným zvonem vznikl v roce 1962 – údajně hektickým tempem – a vyšel pod pseudonymem Victoria Lucas v lednu 1963, pouhý měsíc před dobrovolnou smrtí autorky. Kniha se dnes počítá k americké klasice a bývá stavěna především do sousedství Salingerovy přelomové prózy „Kdo chytá v žitě“. Dospívající vypravěčka Esther vstupuje do „velkého světa“, který jí ale zůstává cizí a přiměje ji až k rozhodnutí odejít ze života, realizovaném v sérii nezdařilých pokusů. Jedinečnost románu tkví v tom, jak proti sobě – či spíše vedle sebe – staví život a smrt, konformitu a sebedestruktivitu, „zdravý rozum“ a údajnou choromyslnost. Knihu vydáváme ve vynikajícím překladu Tomáše Hrácha, pro nějž byla Sylvia Plathová doslova osudovou autorkou.

Chcete si přečíst knihu?Pod skleněným zvonem ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Sylvia Plathová. Číst Pod skleněným zvonem Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY