Řeka vědomí

Řeka vědomí - Oliver Sacks | Jesuslecitona.org

...t oblíbenou ... chorvatská řeka. Na této stránce jsou výsledky na dotaz chorvatská řeka v aktuálním křížovkářském slovníku ... Řeka vědomí - Oliver Sacks - Megaknihy.cz ... .Slovník se neustále rozrůstá. Pokud ti zde nějaká definice chybí nebo o nějaké víš, POŠLI NÁM SVOJI DEFINICI právě skrze tento formulář. Tabulka výsledků Točeno 18.4.2016. Noiser.net - calming sounds of nature: river flowing through the land and bird singing along #1 - Duration: 1:00:01. Bílý Šum 28,104 views Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. .. ... Řeka vědomí - Knihkupectví Luxor ... . Bílý Šum 28,104 views Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. ... Tunel pod městem, kudy řeka protéká, je ve špatném stavu. Místo čtyř metrů 80 centimetrů. Řeku Rýn trápí rekordní sucho, lodní doprava kolabuje Vehlovice je ves na vyvýšenině nad pravým břehem Labe, od roku 1960 součást města Mělníka.Jsou jedním ze dvou katastrálních území, ze kterých se skládá město Mělník.Součástí Vehlovic jsou i viniční usedlosti Velký Koráb (památkově chráněná, v havarijním stavu), Malý Koráb, Trojslava (zřícenina) a osada Kozí Rokle....

INFORMACE

AUTOR
Oliver Sacks
DIMENZE
7,76 MB
NÁZEV SOUBORU
Řeka vědomí.pdf

POPIS

V knize esejů Řeka vědomí se její autor, neurolog Oliver Sacks, zabývá tématy z oborů, jako je botanika, chemie, me­dicína, neurověda a umění a obrací se na své velké tvůrčí hrdiny vědy – zejména Darwina, Freuda a Williama Jamese. Byli jeho věrnými druhy od mladých let a značnou část jeho díla lze vnímat jako jakýsi dlouhý rozhovor, který s nimi vedl. otázky, které zkoumali – význam evoluce, kořeny kreativity, podstata vědomí, se nacházejí v samotném středu vědy a této knihy. Oliver Sacks byl stejně jako Darwin bystrým pozorovatelem a velmi rád shromažďoval příklady, z nichž mnohé pocházejí z jeho rozsáhlé korespondence s pacienty a kolegy. Freudovi se zase podobal svou neodbytnou touhou porozumět lidskému chování v jeho nej­záhadnějších rovinách a jeho pozornost podobně jako u Williama Jamese zůstává upřená ke specifičnosti zkušenosti, byť se zabývá náměty teoretické povahy, jako například zkoumáním času, paměti a tvořivosti. Kniha Řeka vědomí, jejíž text Sacks načrtl dva týdny před smrtí, tak prokazuje autorovu jedinečnou schopnost nacházet neočekávatelné spojitosti mezi tématy a skutečnostmi, jeho ryzí radost poznávat a neutuchající snahu porozumět tomu, co nás činí lidmi.

Chcete si přečíst knihu?Řeka vědomí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Oliver Sacks. Číst Řeka vědomí Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY