Básníci světla: Výbor o čínském umění

Básníci světla: Výbor o čínském umění - Josef Hejzlar, | Jesuslecitona.org

...Básníci světla odbourává nepochopení Evropanů… 04 ... Básníci světla: Výbor o čínském umění - KOSMAS.cz ... .10. | 17:40 RECENZE - Sbírka esejů Básníci světla: výbor o čínském umění je poslední knihou významného českého historika umění… Hejzlar Josef Básníci Světla : výbor esejů o čínském umění. -- 1. vydání. -- Praha : Academia, 2018 ISBN 978-80-200-2809-9 (brožováno) Hejzlar Josef: Básníci světla - Výbor o čínském umění Kniha je souborem sedmnácti esejů zaměřených nejen na oblast čínského umění, zejména krajinomalbu, ale i na jiná specifická témata tohoto asijského ná ... Kniha mapuje divadelní život v Mikulově od doby, kd ... Zorka Ságlová - | Knihkupectví Karolinum ... ... Kniha mapuje divadelní život v Mikulově od doby, kdy panství získal rod Dietrichsteinů, až do začátku druhé světové války. Ve svých hlavních částech se zabývá zámeckou divadelní kulturou, školským divadlem, kočovnými společnostmi, které do města přijížděly a v ... Tisk a knihařské zpracování titulu Básníci světla. Výbor esejů o čínském umění Datum uzavření: 10.07.2018 Číslo smlouvy / č. jednací: DS 7636t k RS 078-X/14 Podepisující osoba: Hodnota bez DPH: 85 400,00 CZK Hodnota vč. DPH: Básníci světla : výbor o čínském umění / Autor: Hejzlar, Josef, 1927-2012 Vydané: (2018) Možnosti vyhľadávania. História vyhľadavánia; Pokročilé vyhľadávanie; Nové jednotky; Objavte viac. Prechádzanie katalógu; Abecedné prechádzanie; Ďalšie online katalógy ŠVK ... O umeni s rozumom. Nalezeno: ... Light Sun Umění ovládat osud "Úvahy, vysvětlení, otázky a podněty k zamyšlení, jež vám ukážou jiný pohled na běžné aspekty naší existence - díky čemuž se váš život automaticky změní. Sun Light je velmi znalý mistr. Čínské a sinitické umění a materiální kultura HEJZLAR, Josef. Básníci světla: výbor o čínském umění. Praha: Academia, 2018. ISBN 978-80-200-2809-9. HRDLIČKOVÁ, Věna a Zdeněk HRDLIČKA. Čína císaře Šen-cunga. Praha: Mladá fronta, 1992. KRÁL, Oldřich. Stopy tuše: čínské malířské texty. Básníci světla, 2018: Čchi Paj-š' Československý plakát : katalog výstavy, Olomouc 1967: ... Lexikon čínského mudrosloví : výbor z čínských přísloví a rčení, výroků, sentencí a slavných veršů, jež kolují v ústních i písemných projevech ... Vietnamské umění: Výbor o čínském umění ... Básníci světla : výbor o čínském umění / Hlavní autor Hejzlar, Josef, 1927-2012 Vydáno 2018 Dostupnost : Načítá se... Pocit života v nerušeném proudu dění, toť obsah a záměr každé čínské krajiny- tento známý postulát Emila Filly měl na vědomí i autor této knihy a toto pojetí prostupuje jako červená niť výkladem více než půldruhého tisíciletí nepřetržitého vývoje čínské krajinomalby. Původním posláním krajinomalby bylo, aby se obraz stal dveřmi do krajiny - aby se ......

INFORMACE

AUTOR
Josef Hejzlar,
DIMENZE
5,91 MB
NÁZEV SOUBORU
Básníci světla: Výbor o čínském umění.pdf

POPIS

Kniha je souborem sedmnácti esejů zaměřených nejen na oblast čínského umění, zejména krajinomalbu, ale i na jiná specifická témata tohoto asijského národa. Tematika života a díla slavných čínských umělců zaujímá obsáhlou část tvorby Josefa Hejzlara a stejně tak i zásadní část této knihy. Během studií na Pekingské univerzitě měl autor možnost seznámit se s mnohými čínskými umělci, mohl sledovat jejich dílo nebo s nimi dokonce tvořit. Některé vzpomínky jsou tak zároveň fascinující výpovědí o jejich životě. Neméně inspirativní je Hejzlarovo líčení putování po Hedvábné stezce pouští Gobi nebo strhující popisy některých uměleckých děl, která dokážou diváka doslova vtáhnout do svých krajin.

Chcete si přečíst knihu?Básníci světla: Výbor o čínském umění ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Hejzlar,. Číst Básníci světla: Výbor o čínském umění Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY