ADHD - variabilita v dětství a dospělosti

ADHD - variabilita v dětství a dospělosti - Hana Kuželová, | Jesuslecitona.org

...ovine aké sú súvislosti, je vhodná pre potreby psychiatrie a psychológie ... ADHD - variabilita v dětství a dospělosti - Ptáček Radek ... ... . Deficit pozornosti s hyperaktivitou se neomezuje pouze na děti - u 30% až 70% dětí s ADHD mohou příznaky pokračovat i v dospělosti. Navíc u lidí, kteří nebyly diagnostikovány jako děti, se může projevit více viditelných příznaků v dospělosti, což způsobuje problémy v práci nebo ve vztazích. Podrobný popis ADHD - variabilita v dětství a dospělosti. Kniha nabízí ucelený pohled na problematiku variability ADHD v dětském ... Kniha "ADHD - variabilita v dětství a dospělosti" ... . Kniha nabízí ucelený pohled na problematiku variability ADHD v dětském věku i dospělosti. Analyzuje problematiku od etiologie, přes neurobiologické a somatické příčiny, variabilitu v odpovědi na léčbu, až po psychologické a sociální souvislosti. ADHD je stav, který způsobuje trvalou nepozornost, hyperaktivitu nebo impulzivnost. Tento stav začíná v dětství a může přetrvávat až do dospělosti. celý článek.. Podobné Témata jako Adhd v dospělosti ADHD - variabilita v dětství a dospělosti. Skladem (1) Kniha nabízí ucelený pohled na problematiku variability ADHD v dětském věku i dospělosti. 163 Kč . Značka: Karolinum . Tip Kód: EM0331465. Diagnostika a terapie ADHD ... Nicméně ADHD se v dětství a dospělosti liší, byť základ problémů je u dětských i dospělých pacientů stejný. „ADHD znamená skupinu geneticky přenášených neurovývojových dysfunkcí, které u postižené osoby snižují schopnost, zaměřit a udržet pozornost, přizpůsobovat aktivitu, ovládat impulzy," přibližuje ... subtyp v dětství vykazuje nejvyšší míru perzis-tence do dospělosti, od adolescence se pak často přidává komorbidní deprese. U dospělých s ADHD je vůbec porucha v emoční regulaci vý-razně vyjádřena, stejně jako u adolescentů (5, 7, 8). Emoční dysregulace a ADHD S vydáním manuálu DSM-II (1968) byly...

INFORMACE

AUTOR
Hana Kuželová,
DIMENZE
4,81 MB
NÁZEV SOUBORU
ADHD - variabilita v dětství a dospělosti.pdf

POPIS

Kniha nabízí ucelený pohled na problematiku variability ADHD v dětském věku i dospělosti. Analyzuje problematiku od etiologie, přes neurobiologické a somatické příčiny, variabilitu v odpovědi na léčbu, až po psychologické a sociální souvislosti. Přehled variability ADHD využijí odborníci v oblastech nejen psychiatrie a medicíny obecně, ale i psychologie, pedagogiky a všech souvisejících oblastí. Text zahrnuje také výsledky vybraných původních studií autorů a jako první v české odborné literatuře přináší kompletní diagnostická kritéria ADHD dle DSM-5 v oficiálním českém překladu. V přílohách jsou uvedeny metody pro hodnocení ADHD symptomatologie v dětství i v dospělosti.

Chcete si přečíst knihu?ADHD - variabilita v dětství a dospělosti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Hana Kuželová,. Číst ADHD - variabilita v dětství a dospělosti Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY