Jakub Deml a literární tradice: Cožpak to jsem chtěl, aby mne zařadili do literatury?

Jakub Deml a literární tradice: Cožpak to jsem chtěl, aby mne zařadili do literatury? - - | Jesuslecitona.org

...0-88069-60-7 Popis: 1× kniha, brožovaná, 500 stran, česky Rozměry: 15 × 21 cm Rok vydání: 2018 (1 ... Ústav pro českou literaturu AV ČR, v. v. i. - Daniela ... ... . vydání) Ústav pro českou literaturu AV ČR vydal almanach z konference a setkání čtenářů v Tasově 2016 a Praze 2017 Cožpak to jsem chtěl, aby mne zařadili do literatury?Jakub Deml a literární tradice, který edičně připravila Daniela Iwashita.. Almanach sleduje rozmanité stopy tohoto básníka v české kultuře, v životě jednotlivců a v paměti čtenářů, kteří si jeho dílo ... Lit.: Blažejovská, Alena: Jakub Deml: „Cožpak to jsem chtěl, aby mne zařadili do literatury?" ... Deml Jakub - iKarmel.cz ... ... Lit.: Blažejovská, Alena: Jakub Deml: „Cožpak to jsem chtěl, aby mne zařadili do literatury?" In web ČRo Brno, 7. 10. 2016 (článek). - Cit.: V tasovské sokolovně se ve dnech 15. - 17. září konala mezinárodní konference na téma Jakub Deml a literární tradice. Jednou z hlavních organizátorek byla Daniela Iwashita. Jakub Deml a literární tradice (ÚČL AV ČR, Praha 2018) Almanach Cožpak to jsem chtěl, aby mne zařadili do literatury? Jakub Deml a literární tradice sleduje rozmanité stopy tohoto básníka v české kultuře, v životě jednotlivců a v paměti čtenářů, kteří si jeho dílo předávali. Koupit Koupit eknihu. Almanach Cožpak to jsem chtěl, aby mne zařadili do literatury? Jakub Deml a literární tradice sleduje rozmanité stopy tohoto básníka v české kultuře, v životě jednotlivců a v paměti čtenářů, kteří si jeho dílo předávali. Almanach Cožpak to jsem chtěl, aby mne zařadili do literatury? Jakub Deml a literární tradice sleduje rozmanit...-20% 347 Kč 278 Kč Almanach shrnuje čtyřiadvacet příspěvků z konference a čtenářského setkání v tasovské sokolovně ...

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
12,19 MB
NÁZEV SOUBORU
Jakub Deml a literární tradice: Cožpak to jsem chtěl, aby mne zařadili do literatury?.pdf

POPIS

Almanach shrnuje čtyřiadvacet příspěvků z konference a čtenářského setkání v tasovské sokolovně 16. a 17. září 2016 a tři přednášky zahraničních slavistů Xaviera Galmiche, Josepha Normona Rostinského a Alexandera Wölla, kteří se poetikou Demlova díla zabývají dlouhodobě a na jaře 2017 vystoupili na toto téma v Ústavu pro českou literaturu v Praze. Kniha se neobrací pouze k odbornému publiku. Kromě literárních badatelů ji napsali pamětníci, nadšenci a čtenáři mnoha generací: otevírají ji anketní odpovědi sedmi českých básníků (Jaromír Zelenka, Jaroslav Erik Frič, Petr Holman, Jakub Šofar, Petr Hruška, Aleš Palán a Miloš Doležal). Po nich následují básnické pokusy žáků druhé třídy Základní školy v Tasově na motivy Mých přátel. Textovou část uzavírají deníkové záznamy Petra Holmana z léta 1973 z jeho první cesty do Tasova a Jaroměřic po stopách básníků Jakuba Demla (1878–1961) a Otokara Březiny (1868–1929). Knihu doplňují faksimile Demlových rukopisů, dobové fotografie i momentky z tasovského setkání.

Chcete si přečíst knihu?Jakub Deml a literární tradice: Cožpak to jsem chtěl, aby mne zařadili do literatury? ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Jakub Deml a literární tradice: Cožpak to jsem chtěl, aby mne zařadili do literatury? Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY