Hledání pravdy I.

Hledání pravdy I. - Nicolas Malebranche | Jesuslecitona.org

...Hledání pravdy Znát pravdu může být otázkou života a smrti ... Hledání pravdy I. - Nicolas Malebranche | Knihy.ABZ.cz ... . Představte si například, jak by náš život vypadal, kdybychom neznali pravdu o tom, jak se šíří infekční choroby. Hledání pravdy I v dnešní době plné nedůvěry a dezinformací lze najít odpovědi na zásadní životní otázky. Bible - zdroj pravdivých informací Tomu, co se v Bibli píše, můžete důvěřovat. Pravda o Bohu a o Kristu Jaký je rozdíl mezi Bohem Jehovou a J ... Hledání pravdy v sebe sama - Home | Facebook ... . Pravda o Bohu a o Kristu Jaký je rozdíl mezi Bohem Jehovou a Ježíšem Kristem? ... Hledání pravdy I. - Malebranche, Nicolas ; Nicolas Malebranche je nedoceněnou postavou dějin filosofie, ačkoli jeho hlavní dílo Hledání pravdy se ve své době těšilo veliké popularitě. Autor si v něm dal za úkol vypátrat a ... Hledání pravdy. Znát pravdu může být otázkou života a smrti. Představte si například, jak by náš život vypadal, kdybychom neznali pravdu o tom, jak se šíří infekční choroby. Po tisíce let to lidé nevěděli a v důsledku toho jich miliony umíraly na mor a jiné epidemie. Vědci ale nakonec pravdu o šíření infekčních ... Jak nedat průchod lži a nespravedlnosti v médiích a jaké konkrétní metody hledání pravdy může využít žurnalistika, popisuje šéfredaktor Deníku N Pavel Tomášek: „Jsou to stará, osvědčená pravidla. První z nich je, že zpráva se nepíše s a priori utvořeným názorem na věc. Je to velmi těžké v praxi dodržet. Hledání vědecké pravdy. Servet byl nucen utéci před ...

INFORMACE

AUTOR
Nicolas Malebranche
DIMENZE
12,73 MB
NÁZEV SOUBORU
Hledání pravdy I..pdf

POPIS

Nicolas Malebranche je nedoceněnou postavou dějin filosofie, ačkoli jeho hlavní dílo Hledání pravdy se ve své době těšilo veliké popularitě. Autor si v něm dal za úkol vypátrat a odhalit všechny zdroje lidských omylů a chyb a poskytnout na ně lék. Jako východisko mu sloužilo myšlení sv. Augustina Aurelia a René Descarta, jehož nedostatky se snažil opravit. V prvním dílu své knihy se zabývá chybami pocházejícími ze smyslů, imaginace a z intelektu. Lidská mysl je pasivní, a to i v podobě intelektu, protože veškeré ideje jsou percepcemi, které nahlížíme v Bohu. To rovněž vede k nauce tzv. okasionalismu, podle které je skutečnou příčinou všech událostí, pohybů a změn jedině Bůh, čímž se mj. má vysvětlit i problém koexistence dvou rozdílných substancí, kterými jsou mysl a tělo. Malebranche zasluhuje stát po boku velkých postav kontinentální filosofie jako byli Descartes, Spinoza, Leibniz a být jmenován jedním dechem s nimi, a to už jenom proto, že ovlivnil celou tradici počínaje Lockem, Berkeleyem, Humem přes Hegela, Feuerbacha až k Husserlovi.

Chcete si přečíst knihu?Hledání pravdy I. ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Nicolas Malebranche. Číst Hledání pravdy I. Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY