Zrcadlo moudrosti: Eseje o tradiční vědě a posvátném umění

Zrcadlo moudrosti: Eseje o tradiční vědě a posvátném umění - Titus Burckhardt | Jesuslecitona.org

...tném umění) Burckhardt Titus. Eseje sebrané v tomto svazku se věnují symbolice, tradičním formám umění, mytologii a modlitbě mají jeden cíl: připomenout, že existuje druh poznání, které nekonečně přesahuje kalkulující a posuzující rozum ... Titus Burckhardt: Zrcadlo moudrosti. Eseje o tradiční vědě ... ... . Eseje o tradiční vědě a posvátném umění Autor: Titus Burckhardt Eseje sebrané v tomto svazku se věnují symbolice, tradičním formám umění, mytologii a modlitbě mají jeden cíl: připomenout, že existuje druh poznání, které nekonečně přesahuje ... Zrcadlo moudrosti Autor Titus Burckhardt. Eseje sebrané v tomto svazku se věnují symbolice, tradičním formám umění, mytologii a modlitbě mají jeden cíl: připomenout, že existuje druh poznání, které nekonečně přesahuje kalkulující a posuzu ... Zrcadlo moudrosti: Eseje o tradiční vědě a posvátném umění ... ... Zrcadlo moudrosti Autor Titus Burckhardt. Eseje sebrané v tomto svazku se věnují symbolice, tradičním formám umění, mytologii a modlitbě mají jeden cíl: připomenout, že existuje druh poznání, které nekonečně přesahuje kalkulující a posuzující rozum. Eseje sebrané v tomto svazku se věnují symbolice, tradičním formám umění, mytologii a modlitbě mají jeden cíl: připomenout, že existuje druh poznání, které nekonečně přesahuje kalkulující a posuzující rozum. Toto poznání dnes více než kdy jindy zahalují dvě věci: Zaprvé se zapomnělo, co je symbolika, totiž, že existují způsoby vyjádření, které více ... Název: Zrcadlo moudrosti - Eseje o tradiční vědě a posvátném umění. Originální název: Spiegel der Weisheit. Autor: Titus Burckhardt. Překladatel: Radana Studenovská. Titul je zařazen do žánrů: Učebnice, vzdělání › Literární věda; ISBN: 978-80-753-0112-3. EAN: 9788075301123. Objednací kód: NA317532 Titus Burckhardt: Zrcadlo moudrosti. Eseje o tradiční vědě a posvátném umění ... Eseje sebrané v tomto svazku se věnují symbolice, tradičním formám umění, mytologii a modlitbě mají jeden cíl: připomenout, že existuje druh poznání, které nekonečně přesahuje kalkulující a posuzující rozum. ... Malvern Zrcadlo moudrosti - Eseje o tradiční vědě a posvátném umění - Burckhardt Titus . Eseje sebrané v tomto svazku se věnují symbolice, tradičním formám umění, mytologii a modlitbě mají jeden cíl: připomenout, že existuje druh poznání, které nekonečně přesahuje kalkulující a posuzující rozum. Toto poznání dnes více než kdy jindy zahalují dvě věci ... Zrcadlo moudrosti: Eseje o tradiční vědě a posvátném umění 2018; Alchymie. Tradiční věda o kosmu a duši 2003; Žánry autora. Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus Literatura naučná. Štítky z knih. eseje alchymie Titus Burckhardt Zrcadlo moudrosti: ...

INFORMACE

AUTOR
Titus Burckhardt
DIMENZE
6,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Zrcadlo moudrosti: Eseje o tradiční vědě a posvátném umění.pdf

POPIS

Eseje sebrané v tomto svazku se věnují symbolice, tradičním formám umění, mytologii a modlitbě mají jeden cíl: připomenout, že existuje druh poznání, které nekonečně přesahuje kalkulující a posuzující rozum. Toto poznání dnes více než kdy jindy zahalují dvě věci: Zaprvé se zapomnělo, co je symbolika, totiž, že existují způsoby vyjádření, které více naznačují, než vypovídají slovy, a které jsou přesto pravdivé a správné; a zadruhé vědecké myšlení ve své nejobecnější formě přivedlo představivost většiny dnešních lidí do úzce vymezených kolejí, v nichž ji drží. Proti moderní přírodní vědě, která se při vší své jasnosti a přesnosti dopouští vážných omylů, staví Burckhardt starověkou a středověkou kosmologii, která je v malých věcech často „naivní“, v zásadních věcech však nanejvýš pravdivá. Jednodimenzionální racionalitu našeho dnešního západního myšlení konfrontuje s onou spiritualitou, jež vedla lidstvo v antice a ve středověku při jejich úsilí o poznání.

Chcete si přečíst knihu?Zrcadlo moudrosti: Eseje o tradiční vědě a posvátném umění ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Titus Burckhardt. Číst Zrcadlo moudrosti: Eseje o tradiční vědě a posvátném umění Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY