Fonetika italštiny

Fonetika italštiny - Jan Radimský | Jesuslecitona.org

...a italštiny je příručka určená českým lingvistům, jazykovým profesionálům (učitelům, tlumočníkům, apod ... Fonetika italštiny - Radimský Jan | Knihkupectví Karolinum ... .) a využijí ji také vysokoškolští studenti italianistiky, pro které adekvátní studijní materiál v češtině zatím chyběl (Zdroj: ... 'fonetika' přeloženo ve vícejazyčném online slovníku. Překlady z češtiny do angličtiny, francouzštiny, němčiny, španělštiny, italštiny, ruštiny, slovenštiny a naopak . Fonetika češtiny pro cizince. ACC100039. Univerzita Karlova v Praze Fonetika a fonologie češtiny1994, Z. Palková ... Kniha: Fonetika italštiny - Jan Radimský | Knihy.ABZ.cz ... . Fonetika češtiny pro cizince. ACC100039. Univerzita Karlova v Praze Fonetika a fonologie češtiny1994, Z. Palková. Fonetika italštiny. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené . Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Fonetika italštiny Radimský Jan. Publikace si klade za cíl zaplnit mezeru v nabídce učebnic zabývajících se zvukovou podobou italštiny. Záměrem autora je poskytnout komplexní popis současné standardní a neutrální italské výslovnosti s přihlédnutím k hlavním výslovnostem tzv. regionálním a poukázat také na důležité ... Fonetika italštiny a ďalších 160 000 kníh, filmov, CD so skvelými ZĽAVAMI. Nakupujte najvýhodnejšie v najväčšom kníhkupectve na Slovensku Gorila.sk Aby sme vám vedeli čo najlepšie odporúčať knižky, a tiež na marketingové účely, potrebujeme si do vášho prehliadača uložiť údaje - takzvané koláčiky alebo cookies. Fonetika italštiny je rozčleněna do pěti hlavních kapitol. První kapitola (s. 15-25) pojednává obecně o současné italštině a její zvukové podobě: diskutuje už zmíněný problém neexistence výslovnostní normy, popisuje historický vývoj italštiny, která Fonetika italštiny. Brno: [Filozofická fakulta Masarykovy univerzity], 1992. info. Metody hodnocení Účast na přednášce není povinná. Zkouška - písemná. Další komentáře Předmět je vyučován každoročně. Pro zapsání do kurzu nutno zbsolvovat kurs Obecná fonetika a fonologie. 'fonetika' přeloženo ve vícejazyčném online slovníku. Překlady z češtiny do angličtiny, francouzštiny, němčiny, španělštiny, italštiny, ruštiny, slovenštiny a naopak fonetika - překlad do...

INFORMACE

AUTOR
Jan Radimský
DIMENZE
4,47 MB
NÁZEV SOUBORU
Fonetika italštiny.pdf

POPIS

Publikace si klade za cíl zaplnit mezeru v nabídce učebnic zabývajících se zvukovou podobou italštiny. Záměrem autora je poskytnout komplexní popis současné standardní a neutrální italské výslovnosti s přihlédnutím k hlavním výslovnostem tzv. regionálním a poukázat také na důležité rozdíly oproti zvukové stránce češtiny. Předkládaná příručka pokrývá všechny hlavní oblasti zvukového popisu jazyka, tj. italský hláskový systém (souhlásky, samohlásky, centrální aproximanty, délka samohlásek, fonologická relevance jednotlivých hlásek v italštině standardní a neutrální), realizaci souhláskových a samohláskových skupin (hiáty, diftongy, geminace a spontánní geminace souhlásek, struktura slabiky), suprasegmentální stránku zvukového projevu (přízvuk, větný důraz, intonace) a sandhiové jevy (fonosyntaktické zdvojení, elize a apokopa). Zvláštní pozornost je věnována mimo jiné souvislosti morfologické struktury slov s umístěním přízvuku. Fonetika italštiny je příručka určená českým lingvistům, jazykovým profesionálům (učitelům, tlumočníkům, apod.) a využijí ji také vysokoškolští studenti italianistiky, pro které adekvátní studijní materiál v češtině zatím chyběl.

Chcete si přečíst knihu?Fonetika italštiny ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Radimský. Číst Fonetika italštiny Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY