Mýtus o Marsu a Venuši

Mýtus o Marsu a Venuši - Deborah Cameronová | Jesuslecitona.org

...rsu život. Naproti Marsu je ovšem Venuše, která je už od prosince je nepřehlédnutelnou Večernicí ... Mýtus o Marsu a Venuši - H7O ... . Měsíc, musí projít novem (24. ledna ve 22:42 SEČ), aby se k Venuši přiblížil v podobě dorůstajícího srpku. Dvě nejjasnější tělesa noční oblohy se setkají 27. a 28. večer na jihozápadě. Pravda o Venuši & Marsu. To co jste chtěli vědět a báli jste se zeptat ;) V pořadí čtvrtý Mariner za pouhých osm měsíců po startu se 14. července 1965 stal po vzoru předchozí expedice k Venuši první pozemskou sondou, jež proletěla ko ... Mýtus o Marsu a Venuši - Cameronová Deborah - Knihkupectví ... ... . července 1965 stal po vzoru předchozí expedice k Venuši první pozemskou sondou, jež proletěla kolem Marsu! Stroj minul planetu o pouhých 10 000 km (pohyboval se výrazně blíž než „dvojka" v případě Venuše), poslal nám 21 kvalitních fotografií jejího povrchu, změřil její magnetické pole a v ... Nakladatelství Filosofia Filosofického ústavu AV ČR, v. v. i. Jilská 1, Praha 1, 110 00 tel.: +420 221 183 356 e-mail: [email protected] facebook krátery, vysokými sopkami a dalšími útvary. Jeho sluneční den (sol) je o 39 minut delší než na Zemi. Perioda rotace je 1, 026 dne.. Geologická stavba Marsu je podobná jako Země. Na povrchu je pevná kůra, pod ní plášť a uprostřed žhavé, zčásti tekuté jádro, které Na Venuši testovali protilátky kvalitním testem, který měl 99 procent senzitivitu i specificitu. Ze sta náhodně vybraných Venušanů měl protilátky jeden a ten byl správně identifikován. K němu přibyl jeden falešně pozitivní výsledek. Data z obou průzkumných vrtů jsou tedy identická....

INFORMACE

AUTOR
Deborah Cameronová
DIMENZE
12,27 MB
NÁZEV SOUBORU
Mýtus o Marsu a Venuši.pdf

POPIS

Kniha se kriticky vyrovnává s rozšířenými zjednodušujícími představami o genderu a komunikaci mezi muži a ženami. Odrážejí se v postojích k případům sexuálního násilí, vočekáváních spjatých se studijními výkony, v diskriminaci na trhu práce a na pracovišti atd. To, co můžeme číst v populární literatuře, je však často daleko od pravdy. Mezi muži a ženami lze nalézt stejné množství podobností jako rozdílů ve způsobu komunikace, v souvislosti s konkrétními sociálními rolemi a vztahy. Cameronová kriticky reaguje na biologická (evolucionistická) vysvětlení genderových rozdílů i na teorii, že k systematicky odlišnému užívání jejich jazyka chlapců a dívek vede socializace v dětství. Ukazuje, že existující jazykové rozdíly často vycházejí především z potřeby konstruovat vlastní pojetí identity. Motivace jsou přitom nesmírně rozmanité a složité. Je třeba začít o genderu přemýšlet mnohem komplexněji a opustit zavádějící populární mýty a stereotypy.

Chcete si přečíst knihu?Mýtus o Marsu a Venuši ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Deborah Cameronová. Číst Mýtus o Marsu a Venuši Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY