Život svaté Bernadety

Život svaté Bernadety - René Laurentin | Jesuslecitona.org

...učasných znalců historie Lurd. Otec René Laurentin věnoval asi dvacet svazků vědeckému Bernadeta Soubirousová (1844-1879) pocházela z velmi chudé rodiny žijící v Lurdech, což byla tehdy bezvýznamná obec na západě Francie ... Život svaté Bernadety - René Laurentin | Kniha na Alza.cz ... . Zachej.sk • kniha: Život svaté Bernadety (René Laurentin) ... ... Prohlédněte si v nabídce knihkupectví Kosmas.cz knihy, jejichž autorem je René Laurentin. Laurentin René - René Laurentin se narodil 19. října 1917 ve francouzském městě Tours. Studoval v katolickém institutu v Paříži, kde získal doktorát z teologie, a na Sorbonně, kde vystudoval literaturu. Dosáhl také doktor ... Zázrak! Tělo Svaté Bernadetty vypadá stále jako živé ... ... . Laurentin René - René Laurentin se narodil 19. října 1917 ve francouzském městě Tours. Studoval v katolickém institutu v Paříži, kde získal doktorát z teologie, a na Sorbonně, kde vystudoval literaturu. Dosáhl také doktorátu z historie. Katolickým knězem se stal v roce 1946 a od té doby působil jako profesor na Katolické univerzitě v Angers, přednášel však také na ... Život svaté Bernadety (978-80-7566-067-1) Kniha - autor René Laurentin, 200 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá Bernadeta Soubirousová (1844-1879) pocházela z velmi chudé rodiny žijící v Lurdech, což byla tehdy bezvýznamná obec na západě Francie. Život není čas, ale setkání . Nová svědectví o Tomáši Špidlíkovi. ... 258,00 Kč 237,00 Kč Internetová sleva: 8%. Život svaté Bernadety. René Laurentin, Život svaté Bernadety, Karmelitánské nakladatelství, Kostelní Vydří 1996, str. 52-53. (3) Stefano Possanzini O. Carm. - La Regola dei Carmelitani. (4) Emanuele Boaga O. Carm. - Con Maria sulle vie di Dio. (5) Poezie sv. Jana od Kříže, přeložil G. Francl, Karmelitánské nakladatelství, Kostelní Vydří 2003. 16. dubna 2009 si připomínáme 130. výročí smrti svaté Bernadety Soubirousové, vizionářky, které se zjevila Panna Maria v Lurdech ve Francii. Jako mladá dívka měla Bernadeta 18 zjevení Panny Marie v jeskyni na okraji Lurd. Ačkoli v té době byla zjevení zpochybněna, katolická církev je později uznala. Život svaté Bernadety (978-80-7566-067-1) Kniha - autor René Laurentin, 200 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá Bernadeta Soubirousová (1844-1879) pocházela z velmi chudé rodiny žijící v Lurdech, což byla tehdy bezvýznamná obec na západě Francie. Život svaté Terezie z Avily, jak o něm pojednává tato kniha, má barvitost a živost rytířského románu. A přece není v tomto díle nic, co by neodpovídalo přísné historické pravdě, nepřičítá se zde svaté Terezii ani slovo, které by byla skutečně nepronesla. on-line knihy, comicsy, video, audio, mp3, exercicie, křesťanské akce, texty fotogalerie, vše zdarma dává k dispozici společenství FATYM...

INFORMACE

AUTOR
René Laurentin
DIMENZE
11,95 MB
NÁZEV SOUBORU
Život svaté Bernadety.pdf

POPIS

Bernadeta Soubirousová (1844–1879) pocházela z velmi chudé rodiny žijící v Lurdech, což byla tehdy bezvýznamná obec na západě Francie. Jako čtrnáctileté se jí roku 1858 opakovaně zjevila Panna Maria, představila se jako Neposkvrněné Početí a vyzývala lidstvo k pokání a obrácení. Poprvé ji Bernadeta spatřila 11. února (v ten den slavíme svátek Panny Marie Lurdské). Později bylo zjevení církví prohlášeno za pravé a Lurdy se staly snad nejznámějším poutním místem na světě. Kniha známého francouzského mariologa čerpá z autentických pramenů a vypráví o tom, jak ony nadpřirozené události ovlivnily další život vizionářky. Bernadeta zemřela jako řeholnice v klášteře Milosrdných sester v Nevers, kde je i pochována. Svatořečena byla 8. prosince 1933, její svátek slavíme 16. dubna.

Chcete si přečíst knihu?Život svaté Bernadety ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor René Laurentin. Číst Život svaté Bernadety Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY