Hranicím navzdory: Příběh Polsko-československé solidarity

Hranicím navzdory: Příběh Polsko-československé solidarity - Petr Blažek, | Jesuslecitona.org

...I Lukasz, MAJEWSKI Grzegorz. Info: Ústav pro stud ... EOF ... . tot. režimů, 2017 (1.) - váz., 320 str. Hranicím navzdory: Příběh Polsko-československé solidarity Kniha tří historiků, dvou polských a jednoho českého, je věnována vzniku a postupnému formování Polsko-československé solidarity na pozadí historického vývoje Polska a Československa od konce druhé světové války do roku 1989. Hranicím navzdory Příběh Polsko-českosloven ... Příběh Polsko - československé solidarity | Severní Morava ... . Hranicím navzdory Příběh Polsko-československé solidarity ... Kniha tří historiků, dvou polských a jednoho českého, je věnována vzniku a postupnému formování Polsko-československé solidarity na pozadí historického vývoje Polska a Československa ... Dostupnost: 3 pracovní dny i -16% sleva. 595 Kč ... KAMIŃSKI, Łukasz - BLAŽEK, Petr - MAJEWSKI, Grzegorz: Hranicím navzdory: Příběh Polsko-československé solidarity. Ústav pro studium totalitních režimů, Praha 2018 ISBN 9788087912607 BLAŽEK, Petr: Setkání představitelů československé a polské opozice na státních hranicích 1978-1989 , In: HRODEK, Dominik (ed.) Česká a ... Kamiński, Łukasz, Blažek, Petr a Majewski, Grzegorz. Hranicím navzdory: příběh Polsko-československé solidarity. Překlad Martina Bořilová a Jan Jeništa. Vydání první. Praha: Ústav pro...

INFORMACE

AUTOR
Petr Blažek,
DIMENZE
8,83 MB
NÁZEV SOUBORU
Hranicím navzdory: Příběh Polsko-československé solidarity.pdf

POPIS

Kniha tří historiků, dvou polských a jednoho českého, je věnována vzniku a postupnému formování Polsko-československé solidarity na pozadí historického vývoje Polska a Československa od konce druhé světové války do roku 1989. Podává plastický a mnohdy dramatický obraz paralelního, byť nikoliv symetrického utváření opozičních hnutí v obou zemích a pokusů o přeshraniční spolupráci až po vytvoření neformální organizace v roce 1981. Od tohoto data Polsko-československá solidarita hrála zásadní roli ve vzájemné informovanosti a podpoře polských a československých opozičních hnutí a skupin. V 90. letech pak mnozí její členové zaujali přední místa na politické scéně obou sousedních států.

Chcete si přečíst knihu?Hranicím navzdory: Příběh Polsko-československé solidarity ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Blažek,. Číst Hranicím navzdory: Příběh Polsko-československé solidarity Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY