Lovci mamutů

Lovci mamutů - Eduard Štorch | Jesuslecitona.org

...li teplé domy, kde mohli chodit polonazí ... Dějiny udatného českého národa: Lovci mamutů (1. díl ... ... . Reklama Představu o lovcích mamutů dosud formuje sto let stará stejnojmenná kniha Eduarda Štorcha a ilustrace Zdeňka Buriana plné rozcuchaných divochů v kůžích, kteří poskakují okolo vykopané jámy s uloveným ... Eduard Štorch (10. dubna 1878, Ostroměř u Hořic - 25. června 1956, Praha) byl český pedagog, spisovatel a archeolog.Proslul svými povídkami a romány situovanými nejčastěji do období doby kamenné a doby bronzové.Jeho nejznámější dílo nese název Lo ... Eduard Štorch - Lovci mamutů | Čtenářský deník | Český ... ... .Jeho nejznámější dílo nese název Lovci mamutů.. Byl skautem (s přezdívkou Sachem) a významným představitelem reformního pedagogického hnutí 20. let. Lovci mamutů (3) podtitul: Román z pravěku; Vyprávění o životě jedné pravěké lovecké tlupy a její cestě z okolí Věstonic až na území Velké Prahy. Román z doby kamenné vypráví o zvycích lovecké tlupy, způsobech obživy, počátcích řeči, vynálezu ohně apod. Je čtivý, napínavý, jazykově bohatý. Lovci mamutů Lovcům mamutů!" Po těchto dojemných slovech dívenka svou malou ručkou hodila knížku do hrdla velkého přístroje, kde kniha s obrázkem ohromného mamuta okamžitě zmizela, jako by ji polkl obří vysavač. Lovci mamutů Eduard Štorch Interpreti: Michal Dlouhý, Ondřej Kepka, Petr Kostka, Michal Pavlata, Bronislav Poloczek...

INFORMACE

AUTOR
Eduard Štorch
DIMENZE
10,43 MB
NÁZEV SOUBORU
Lovci mamutů.pdf

POPIS

Knížka patří k nejlepším pracím E. Štorcha a právem se dočkala četných vydání nejen u nás, ale byla přeložena do řady cizích jazyků. Dnes již klasické dílo stále znovu uchvacuje živým popisem starší doby kamenné i napínavými dobrodružstvími, kterými procházejí kurážný Kopčem a veselý Veverčák se svými kamarády i s celou pravěkou loveckou tlupou. Prožívají starosti o obživu, nucená stěhování, boj s nepřáteli, se šelmami i přírodou. Spolu s napětím však příběh přináší též historická fakta a poučení. Jubilejní 20. vydání v nakladatelství ALBATROS!

Chcete si přečíst knihu?Lovci mamutů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Eduard Štorch. Číst Lovci mamutů Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY