Genetika

Genetika - Michael J Simmons, | Jesuslecitona.org

...access to quality open access, peer-reviewed journals ... About Us | Genetika ... . Genetika (z řec. gennaó γενναώ = plodím, rodím) je biologická věda, zabývající se dědičností i proměnlivostí organismů a jejími příčinami. Název souvisí též se slovem gen, které označuje jednotku dědičné informace.Název genetika byl navržen Williamem Batesonem v roce 1906, který ji definoval jako „studium křížení a šlechtění rostlin". About Us. Genetika Science. PT. Genetika Science In ... Genetika - Wikipedija ... . About Us. Genetika Science. PT. Genetika Science Indonesia is a leading Life Science research distributor and service provider in Indonesia. We are acknowledged with our distinctive culture - Strong Technical Support, Responsive and Reliable Sales and Customer Care Team, and Rapid Turnaround Time. Genetics is a branch of biology concerned with the study of genes, genetic variation, and heredity in organisms.. Though heredity had been observed for millennia, Gregor Mendel, a scientist and Augustinian friar working in the 19th century, was the first to study genetics scientifically. Mendel studied "trait inheritance", patterns in the way traits are handed down from parents to offspring. Genetika (Starogrčki γενετικός, "genitivno" i γένεσις, "podrijetlo") je znanost koja se bavi proučavanjem nasljeđivanja u živih bića te pojava i uzroka međusobne sličnosti, ali i različitosti.. Genetika se bavi molekularnom strukturom i funkcijom gena, ponašanjem gena u kontekstu stanice ili organizma (npr. dominantnost i epigenetika), nasljeđivanjem ... Genetika je disciplína biológie, ktorá skúma dedičnosť a premenlivosť.Genetiku založil Johann Gregor Mendel, ktorý 1865 vyslovil prvé pravidlá o dedení znakov a vlastností. Patrí medzi biologické vedy a delí sa podľa hľadiska štúdia organizmov (podobne ako anatómia alebo fyziológia).Sleduje variabilitu, rozdielnosť a prenos druhových a dedičných znakov medzi rodičmi ... Genetika (gr. γεννώ 'gimdyti') - biologijos mokslo šaka, tirianti genetinės medžiagos koduojamą informaciją (pvz., genus), paveldimumo ir kintamumo dėsnius.Terminą „genetika" paveldimumo tyrimams apibūdinti pirmą kartą pasiūlė anglų mokslininkas W...

INFORMACE

AUTOR
Michael J Simmons,
DIMENZE
12,84 MB
NÁZEV SOUBORU
Genetika.pdf

POPIS

Druhé české vydání Genetiky přichází po osmi letech od vydání prvního. Během této doby se ve vědě, která prožívá tak bouřlivý rozvoj, objevila celá řada nových a zásadních poznatků – a tato učebnice je prezentuje. Oproti předchozí verzi jsou některé kapitoly zcela přepracovány a zásadně inovovány, takže čtenáři zde naleznou aktuální poznatky z oblastí, které jsou v popředí současných vědeckých výzkumů, např. Projekt lidského genomu, repetitivní sekvence a geny v genomu člověka nebo dlouhé nekódující sekvence RNA.Nové pasáže se věnují také genomovému inženýrství, dědičnosti komplexních znaků či molekulární struktuře chromozomů. Výklad je opatřen bohatým obrazovým doprovodem a doplňují jej texty o zajímavostech z oboru. Samozřejmostí jsou obsáhlé sady testových otázek vhodných k samostudiu. Uživatelé knihy, především studenti všech stupňů vysokoškolského studia a jejich učitelé, získají celkový a zároveň velmi detailní obraz o současném stavu snad nejvíce fascinující biologické vědy.

Chcete si přečíst knihu?Genetika ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michael J Simmons,. Číst Genetika Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY