Laudato si´- Buď pochválen: Encyklika o péči o společný domov

Laudato si´- Buď pochválen: Encyklika o péči o společný domov - Papež František | Jesuslecitona.org

...hválen. ... Laudato si' - Buď pochválen ... Laudato si' - Buď pochválen | Dumknihy.cz - knihy po všech ... ... . Encyklika o péči o společný domov. PAPEŽ FRANTIŠEK. Info: Paulínky, 2015 (1.) - brož., 159 str. Z ital. přel. M. Glaser EAN: 9788074501876 ISBN: 978-80-7450-187-6. Hodnocení: ... Papež František (Franciscus) Jorge Mario Bergoglio: Encyklika Laudato si' (Pochválen buď) 13. Naléhavá výzva k ochraně našeho společného domu zahrnuje starost o sjednocení veškeré lidské rodiny při hledání udržitelného a integrálního rozvoje, poněvadž víme, že věci se mohou změnit. Laudato si', italsky, (česky Tobě buď ... Laudato si' - Wikipedie ... . Laudato si', italsky, (česky Tobě buď chvála) je druhá encyklika papeže Františka.Encyklika má podtitul „O péči o společný domov". Papež v ní kritizuje konzumismus a nezodpovědný rozvoj a vyzývá k „rychlé a jednotné globální akci" a k boji proti zhoršování životního prostředí.. Encyklika ze dne 24. května 2015 byla oficiálně publikována na tiskové ... Laudato si' - Buď pochválen (2. vydání) Encyklika o péči o společný domov papež František. Popis kniha , hmotnost: 0,1800 kg , více. Doporučená cena 119 Kč, Sleva 10 %. Naše cena 107Kč. Není skladem ... Laudato si' papeže Františka = Buď pochválen : encyklika o péči o společný domov : 24. května 2015 / Římskokatolická církev se přidala ke slaveni toho dne v roce 2015 v návaznosti na vznik encykliky papeže Františka: Laudato Si - Buď pochválen - Encyklika o péči o společný domov. Naše výzva letos směřuje ke společné modlitbě za Zemi. Laudato si' - Buď pochválen-Encyklika o péči o společný domov ... Celá encyklika, která je významným příspěvkem k dosavadní sociální nauce církve, je prodchnuta nadějí: „Lidstvo je stále schopné společně pracovat na budování našeho společného domova". ... Buď pochválen-Encyklika o péči o společný domov ... Římskokatolická církev se přidala ke slaveni toho dne v roce 2015 v návaznosti na vznik encykliky papeže Františka: Laudato Si - Buď pochválen - Encyklika o péči o společný domov. Naše výzva letos směřuje ke společné modlitbě za Zemi. Jak píše v úvodu Encykliky sv. otec František: Kniha: Laudato si' - Buď pochválen (2. vydání) - Papež František. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny op...

INFORMACE

AUTOR
Papež František
DIMENZE
11,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Laudato si´- Buď pochválen: Encyklika o péči o společný domov.pdf

POPIS

Klíčovým tématem encykliky je otázka: „Jaký svět chceme zanechat těm, kteří přijdou po nás, dětem, které právě vyrůstají?“ Podle papeže Františka však tuto otázku nelze řešit izolovaně, pouze v rámci životního prostředí. Papež upozorňuje, že se musíme ptát, co je smyslem života na zemi, jaké jsou hodnoty a základy společenského života, co je cílem naší práce a veškerého našeho úsilí. Pokud se nebudeme zabývat těmito hlubšími problémy, nepovede naše starost o ekologii k žádným významným výsledkům. Proto papež vybízí nejen věřící, ale též všechny obyvatele naší planety k ekologické konverzi a předkládá ve svém textu tzv. integrální ekologii, která se nezabývá pouze environmentálními problémy, ale řeší také hluboce lidské a sociální otázky. Celá encyklika, která je významným příspěvkem k dosavadní sociální nauce církve, je prodchnuta nadějí: „Lidstvo je stále schopné společně pracovat na budování našeho společného domova“.

Chcete si přečíst knihu?Laudato si´- Buď pochválen: Encyklika o péči o společný domov ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Papež František. Číst Laudato si´- Buď pochválen: Encyklika o péči o společný domov Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY