Škola šermu: Šerm kordíkem 18. století

Škola šermu: Šerm kordíkem 18. století - Domenico Angelo | Jesuslecitona.org

...ordíkem v 18. století Autor: Domenico Angelo První vydání Angelovy knihy spatřilo světlo světa v Londýně v roce 1763 a text byl francouzský ... Škola šermu | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . Škola šermu - Angelo Domenico - První vydání Angelovy knihy spatřilo světlo světa v Londýně v roce 1763 a text byl francouzský. Domenico Angelo (1717-1802) byl jedním z nejvěhlasnějších mistrů šermu osmnáctého století a jeho kniha patří k nejproslule ... Šerm kordíkem 18. století-31 %. Škola šermu - Šerm kordíkem v 18. století - Domenico Angelo První vydání Angelovy knihy spatřilo svět ... Škola šermu: Šerm kordíkem v 18. století - Domenico Angelo ... ... ... Šerm kordíkem 18. století-31 %. Škola šermu - Šerm kordíkem v 18. století - Domenico Angelo První vydání Angelovy knihy spatřilo světlo světa v Londýně v roce 1763 a text byl francouzský. Domenico Angelo ( 1717-1802) byl jedním z nejvěhlasnějších mistrů šermu osmnáctého století a jeho kniha patří k nejproslulejším metodikám šermu všech dob. Škola šermu Autor Angelo Domenico. První vydání Angelovy knihy spatřilo světlo světa v Londýně v roce 1763 a text byl francouzský. Domenico Angelo (1717-1802) byl jedním z nejvěhlasnějších mistrů šermu osmnáctého století a jeho kniha patří k nejproslulejším metodik ... Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Škola šermu Šerm kordíkem v 18. století . Domenico Angelo; Domenico Angelo . 0,0 . Sledovať autora ... Domenico Angelo (1717-1802) byl jedním z nejvěhlasnějších mistrů šermu osmnáctého století a jeho kniha patří k nejproslulejším metodikám šermu všech dob. Úspěch École des Armes byl takový, že druhé vydání ... Výuka a kurzy šermu pro laickou i odbornou veřejnost. Techniky šermu podle francouzských mistrů 17. - 18. století. Šerm barokním kordem a cvičným fleretem. Výuka probíhá formou pravidelných tréninků v Brně či formou víkendových seminářů po celé ČR. Učíme ženy i muže od 12 let. O Vaše zaškolení se... Škola šermu Šerm kordíkem 18. století Domenico Angelo. První vydání Angelovy knihy spatřilo světlo světa v Londýně v roce 1763 a text byl francouzský. Domenico Angelo (1717?1802) byl jedním z nejvěhlasnějších mistrů šermu osmnáctého století a jeho kniha patří k nejproslulejším metodikám šermu všech dob. Kupte knihu Škola šermu od Domenico Angelo na Martinus.cz. Čtenářské recenze Poštovné nad 999 Kč zdarma Slevy na bestsellery 25 % Škola šermu. Šerm kordíkem 18. století - Domenico Angelo . skladem. 399 Kč . doprava od 37 Kč. Do obchodu ... Škola šermu - Šerm kordíkem 18. století - Domenico Angelo. První vydání Angelovy knihy spatřilo světlo světa v Londýně v roce 1763 a text byl... Škola šermu - Šerm kordíkem 18. století - Šerm kordíkem v 18. století - Domenico Angelo . První vydání Angelovy knihy spatřilo světlo světa v Londýně v roce 1763 a text byl francouzský. Domenico ...

INFORMACE

AUTOR
Domenico Angelo
DIMENZE
7,92 MB
NÁZEV SOUBORU
Škola šermu: Šerm kordíkem 18. století.pdf

POPIS

První vydání Angelovy knihy spatřilo světlo světa v Londýně v roce 1763 a text byl francouzský. Domenico Angelo (1717–1802) byl jedním z nejvěhlasnějších mistrů šermu osmnáctého století a jeho kniha patří k nejproslulejším metodikám šermu všech dob. Úspěch École des Armes byl takový, že druhé vydání vytiskl S. Hooper již v roce 1765; tentokrát byl francouzský text doplněn souběžně textem anglickým. Třetí vydání následovalo roku 1767. Angelovi se dostalo nevídané cti, když text jeho knihy použili Denis Diderot a Jeana de Ronda d’Alembert, kteří sestavili dílo nazvané Encyclopedie, ou Dictionnaire raisonné des science, des artes et des métiers, neboli Encyklopedie čili naučný slovník věd, umění a řemesel. Text Domenica Angela byl vybrán do Encyklopedie pro heslo Šerm. Domenicův syn Henry „starší“, ve snaze přiblížit otcovo dílo svým žákům, přesvědčil přítele, malíře Thomase Rowlandsona, aby původní dílo přeložil do angličtiny a pod názvem The School of Arms jej v roce 1787 vydal v kvatrovém formátu. Z tohoto textu vychází náš překlad, ale s původními 47 nádherně kolorovanými rytinami. Angelova Škola šermu vychází jednoznačně z francouzských praktik, často také z konkrétních textů (kompilace byly tehdy stejně běžné jako dnes), ale samozřejmě také z jeho vlastní praxe. Je to srozumitelně napsaná příručka s tak dokonale ilustrujícími rytinami, že text doplňují naprosto kongeniálně; kromě toho je to ucelený souhrn metodiky „moderního“ šermu kordíkem (fleretem) a může i dnes sloužit jako praktická učebnice klasického šermu, ale také jako návod, jak inscenovat rokokový šerm duelovou zbraní. V neposlední řadě se jedná o exkluzivní publikaci, tištěnou na křídovém papíru, která potěší každého zájemce o šerm a o krásné knihy.

Chcete si přečíst knihu?Škola šermu: Šerm kordíkem 18. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Domenico Angelo. Číst Škola šermu: Šerm kordíkem 18. století Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY