Meditace

Meditace - Jan Čep | Jesuslecitona.org

... pod hýždě si klidně dejte polštář nebo srolovanou deku) a se zavřenýma očima ... Meditace Obrázky - Stahuj obrázky zdarma - Pixabay ... . Meditation is a practice where an individual uses a technique - such as mindfulness, or focusing the mind on a particular object, thought, or activity - to train attention and awareness, and achieve a mentally clear and emotionally calm and stable state.: 228-29: 180: 415: 107 Scholars have found meditation difficult to define, as practices vary both between traditions and within them. Odebírat novinky - meditace, články, techniky.. Zadejte níže své jméno a e-mai ... meditace | techniky mysli ... . Odebírat novinky - meditace, články, techniky.. Zadejte níže své jméno a e-mail, získáte tak pravidelnou dávku (nejen) k meditacím, ale také článkům a technikám! Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Matouš Svoboda) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany ... How to Meditate. When we meditate, we inject far-reaching and long-lasting benefits into our lives: We lower our stress levels, we get to know our pain, we connect better, we improve our focus, and we're kinder to ourselves. Let us walk you through the basics in our new mindful guide on how to meditate. Meditate definition is - to engage in contemplation or reflection. How to use meditate in a sentence. Synonym Discussion of meditate. Media in category "Meditation" The following 200 files are in this category, out of 413 total. (previous page) () 5. 8. 2019 - Prozkoumejte nástěnku „Meditace" uživatele janamartinka na Pinterestu. Podívejte se na další nápady na téma Meditace, Duchovno a Anne stokes. Meditace vipassana. Vipassana znamená vidět věci takové, jaké ve skutečnosti jsou. Je jednou z nejstarších meditačních technik Indie. Před více než 2500 lety ji znovu objevil Gotama Buddha a začal ji vyučovat jako univerzální prostředek k léčbě univerzálního trápení, jako umění žít. Tato nesektářská technika ... Vážená Katko, moc děkuji za obě meditace, které jsem si mohla stáhnout zdarma. Ohromně mi pomohly dosáhnout vnitřního klidu a pohody - k léčivé meditaci jsem se dostala po jednom obzvláště náročném dni s dětmi a překvapilo mě, jak ve mně dokázala nastolit rovno...

INFORMACE

AUTOR
Jan Čep
DIMENZE
3,99 MB
NÁZEV SOUBORU
Meditace.pdf

POPIS

Eseje Jana Čepa, které jsou editovány v této knize, jsou jedním z badatelských objevů Jana Zatloukala, který se ve francouzských archivech pokoušel dohledat prameny k Čepovu exilovému období. Tento katolický spisovatel patří k nejvýznamnějším českým meziválečným prozaikům, o jeho osudech exulanta však máme zprávy stále ještě neúplné a pramenně nedostatečně podložené. Pramenný konvolut „Meditací“ zahrnuje Čepovy úvahy nad podstatnými otázkami lidské existence, ohrožením moderního člověka dějinným vývojem, ideologiemi a nivelizací hodnot, konzumní společností. Tyto existenciálně pojaté eseje navazují na výbory O lidský svět (1953), Samomluvy a rozhovory (1959), Malé řeči sváteční (1959), jež byly v průběhu padesátých let publikovány samotným autorem převážně v exilovém nakladatelství Křesťanské akademie v Římě. Zároveň předjímají autobiografické eseje, otištěné ve svazku Poutník na zemi (1965). Některé z nich – v zásadě však v nepatrném množství – byly do knihy Poutník na zemi rovněž zakomponovány. Rozsáhlý soubor však ponejvíce obsahuje dosud neznámé a nepublikované eseje. Většina z nich totiž nebyla otištěna časopisecky (v exilových revuích Nový život či Svědectví) a ani se neocitla v knižním vydání Poutníka na zemi; byla pouze jednorázově uveřejněna při rozhlasovém vysílání Radia Svobodná Evropa. Pro současného čtenáře jsou tedy tyto texty naprosto nedostupné; a jedním z cílů naší edice je vyplnění vzniklé mezery v Čepově esejistice. Očekáváme, že kniha výrazně promění čtenářské i badatelské povědomí o období emigrace v Čepově životě a díle a může také významně přispět k poznání životního a pracovního rytmu v Rádiu Svobodná Evropa. Kulturní program „Meditací“, nazývaný v RFE též „Úvahami časovými a nadčasovými“ totiž spolu s tzv. „Knihou týdne“ představoval podstatnou část Čepova pracovního úvazku. Kriticky zpracovaná edice, v níž je provedena kolace s časopiseckými otisky i s možnými textovými ekvivalenty v tištěných „meditacích“ Poutníka na zemi, obsahuje i komentáře ke každé jednotlivé eseji. V nich je poukázáno na tematické návraty a variace, které prostupují celou Čepovou esejistiku a jež budují mezitextové vazby jednak směrem k meziválečné esejistice Rozptýlených paprsků a Umění a milosti, jednak k exilové esejistice Samomluv a rozhovorů a Poutníka na zemi.

Chcete si přečíst knihu?Meditace ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Čep. Číst Meditace Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY