Ella & Kandinský

Ella & Kandinský - Mary Bassonová | Jesuslecitona.org

...řské recenze (1) Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze ... Zápisky jedné knihovnice : Ella & Kandinský ... . Zatím nehodnoceno :-( (1x) Vaše hodnocení Nezacetla jsem se.popis vytvarneho umeni jde na ukor deje,ten je navic popisovan na urovni divciho romanu pro nactilete.doporucit nemuzu. ... Ella & Kandinský je její příběh. O autorovi Bassonová Mary . Mary Bassonová (1943, Dayton, Kentucky) dlouhá léta učila angličtinu na vyšší střední škole a v současnosti pracuje jako odborná lektorka v muzeu umění v Milwaukee ve Wisconsinu, které vlastní největší depozitář obrazů Gabriely Münterové v Severní ... Ella & Kandinský je její příběh. Sdílet 0. kategorie Knihy » Beletrie » Skutečné ... Ella & Kandinský | eKnihy, elektronické knihy, vaše ... ... ... Ella & Kandinský je její příběh. Sdílet 0. kategorie Knihy » Beletrie » Skutečné osudy. Nakladatel Metafora datum vydání 20.3.2018 ... Gabriele, zvaná Ella, byla Kandinského žačkou. Jejich vzájemná náklonnost přerostla ve vztah, tehdy společensky nepřijatelný - Kandinský byl ženatý. Společenskou izolaci řešili cestováním po Evropě a v r. 1907 se usadili v Berlíně. Kandinský Ellu obdivoval nejen jako malířku, ale zejména jako spřízněnou duši. Knihu Ella a Kand...

INFORMACE

AUTOR
Mary Bassonová
DIMENZE
11,31 MB
NÁZEV SOUBORU
Ella & Kandinský.pdf

POPIS

Během malování na bavorském horském úbočí se mladá Gabriele (Ella) Münterová zamiluje do svého ženatého učitele Vasilije Kandinského. Zatímco jejich zapovězená láska čelí nesouhlasu evropské společnosti z počátku 20. století, mezi umělci se zrodí pevné spojenectví, které nabídne světu vůbec první chuť abstraktního expresionismu. Spolu s Alexejem Jawlenskym, Franzem Marcem a dalšími členy uskupení Der Blaue Reiter (Modrý jezdec) stvořili Münterová a Kandinskij převratný a nový umělecký styl. Potěšení z této opojné doby jim však dlouho nevydrží, protože přichází čas nacistického útlaku, který nejen tento nový malířský styl, zařadí do zavrhované kategorie známé pod názvem „Zvrhlé umění“. Toto období bude zkouškou Ellina odhodlání a její oddanosti umění a lásce. Život Gabriele Münterové je příběhem odvahy tváří v tvář osobní a historické krizi. Ella & Kandinský je její příběh.

Chcete si přečíst knihu?Ella & Kandinský ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Mary Bassonová. Číst Ella & Kandinský Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY