Zapomenutý maršálek: Emanuel Salomon z Friedbergů-Mírohorský

Zapomenutý maršálek: Emanuel Salomon z Friedbergů-Mírohorský - Jaroslav Fritsch | Jesuslecitona.org

...rstva, poľovníctva, rybárstva, kynológie, IT, gastronómie, módy, ako aj detské časopisy a knihy ... Zapomenutý maršálek Emanuel Salomon z Friedbergů ... ... ... Zapomenutý maršálek: Emanuel Salomon z Friedbergů ... ... rstva, poľovníctva, rybárstva, kynológie, IT, gastronómie, módy, ako aj detské časopisy a knihy. Knihy, filmy a hry v internetovej predajni Vydavateľstva Matice slovenskej. Klenoty slovenskej literatúry, odborné knižky i detská literatúra. Zĺavy až 50%. Banka zapomenutých osudů aneb Olšanské střípky. (Fritsch Jaroslav) Zapomenutý maršálek Emanuel Salomon z Friedbergů-Mírohorský-- autor: Fritsch Jaroslav Star Wars - Thrawn-- autor: Zahn Timothy Popletený robot Norby-- autor: Asimov Janet, Asimov Isaac, Cyrano z Bergeracu, mistr kordu a slova-- autor: Kamil Bednář Opel Kadett benzín od 9/84 do 8/91-- autor: Etzold Hans-Rüdiger Zapomenutý maršálek : Emanuel Salomon z Friedbergů-Mírohorský / Autor: Fritsch, Jaroslav, 1951- Vydáno: (2018) Zapomenutý maršálek : Emanuel Salomon z Friedbergů-Mírohorský / Autor: Fritsch, Jaroslav, 1951- Vydáno: (2018)...

INFORMACE

AUTOR
Jaroslav Fritsch
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Zapomenutý maršálek: Emanuel Salomon z Friedbergů-Mírohorský.pdf

POPIS

Český vlastenec a pozoruhodná to postava rakouské monarchie, a to hned v několika ohledech – jako mladý kadet absolvoval prestižní Tereziánskou vojenskou akademii a svou vojenskou kariéru nakonec završil v hodnosti podmaršálka, hovořil deseti jazyky, namaloval několik tisíc akvarelů a desítky olejů, přispíval do celé řady novin a periodik a v pozdější fázi svého života proslul jako propagátor zdravého životního stylu, abstinence a vegetariánství, jehož bylo možné vídat v Praze a okolí ve vycházkovém obleku a – v sandálech! Záměrem autora je proto přiblížit tuto dnes již prakticky neznámou a zapomenutou osobnost, která patřila koncem 19. a počátkem 20. století ke koloritu významné české vlastenecké a intelektuálské společnosti.

Chcete si přečíst knihu?Zapomenutý maršálek: Emanuel Salomon z Friedbergů-Mírohorský ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jaroslav Fritsch. Číst Zapomenutý maršálek: Emanuel Salomon z Friedbergů-Mírohorský Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY