Hledání souvislostí: Eseje z komparativních dějin Evropy

Hledání souvislostí: Eseje z komparativních dějin Evropy - Miroslav Hroch | Jesuslecitona.org

...ích dějin Evropy. 1. vydání. Praha: Sociologické nakladatelství, 2016, 339 stran, ISBN 978-80-7419-232-6 ... Miroslav Hroch: Hledání souvislostí: Eseje z ... ... . Hledání souvislostí Eseje z komparativních dějin Evropy Hroch Miroslav. Tato kniha není určena jen historikům, ale každému, koho zajímá minulost nejen jako pestrá mozaika událostí, ale jako složitý a rozporuplný proces. Autor se na základě celoživotní badatelské zkušenosti domnívá, že historik by neměl jen vyprávět ... Kniha: Hledání souvislostí (Miroslav Hroch). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve ... Hledání souvislostí - Eseje z komparativních dějin Evropy ... ... ... Kniha: Hledání souvislostí (Miroslav Hroch). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus! Eseje věnované různým problémům evropských komparativních dějin v období novověku a 20. století. Hroch, Miroslav : Hledání souvislostí Přihlaste se Hledání souvislostí - Eseje z komparativních dějin Evropy kniha od: Miroslav Hroch. 75 % ... Kniha Hledání souvislostí - Eseje z komparativních dějin Evropy. Přidat komentář ... Eseje z komparativních dějin Evropy. HROCH Miroslav. Info: Slon, 2018 (2., dopl.) - brož., 356 str. EAN: 9788074192593 Hledání souvislostí. Eseje z komparativních dějin Evropy - 2. vydání - Hroch, Miroslav ; Druhé, doplněné vydání Tato kniha není určena jen historikům, ale každému, koho zajímá minulost nejen jako pestrá mozaika událostí, ale jako složitý a rozporuplný proces. Autor se na ... Hledání souvislostí. Kdo napsal knihu Hledání souvislostí? Autorem je Miroslav Hroch. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Registrovat Přihlásit . ... Eseje z komparativních dějin Evropy. 0% 0 0. Kupte knihu Hledání souvislostí (Miroslav Hroch) s 28 % slevou za 241 Kč v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 20 miliónů titulů. Hledání souvislostí Eseje z komparativních dějin Evropy . Miroslav Hroch; ... ale naopak považuje za základní východisko studium dějin Evropy. Výklad našich národních dějin zařazuje do souřadnic dějin evropských, p...

INFORMACE

AUTOR
Miroslav Hroch
DIMENZE
5,20 MB
NÁZEV SOUBORU
Hledání souvislostí: Eseje z komparativních dějin Evropy.pdf

POPIS

Tato kniha není určena jen historikům, ale každému, koho zajímá minulost nejen jako pestrá mozaika událostí, ale jako složitý a rozporuplný proces. Autor se na základě celoživotní badatelské zkušenosti domnívá, že historik by neměl jen vyprávět zajímavé příběhy a zprostředkovat, co je ukryto v archivech. Měl by také vysvětlovat velké historické proměny, z nichž vyrůstá naše současnost. Ve dvaceti esejích své knihy hledá příčinné vztahy, které se těmito proměnami proplétaly. Dějiny nelze omezit na dějiny národní, ale je třeba jejich výklad zařadit do souvislostí dějin evropských. Sem patří také zamyšlení nad tím, proč vývojové změny probíhaly na evropském území nestejně rychle, nerovnoměrně. Proč získaly země západní Evropy během raného novověku nadvládu nad světem? Čím se liší minulost Evropy od dějin ostatních kontinentů? Lze vysvětlit nerovnoměrný vývoj jednotlivých zemí Evropy? Můžeme uplatňovat komparativní přístup při rozboru a výkladu evropských dějin na cestě k moderní společnosti? Proč zvítězila reformace jen v některých evropských zemích? V čem je pro dnešek poučná krize evropské politiky a společnosti, která proběhla v polovině 17. století? Byly revoluce hnací silou dějin nebo jejich zhoubou? Je „nacionalismus“ vhodným termínem pro analýzu národnostní problematiky v minulosti i dnes? Má smysl klást si otázku „co by se stalo, kdyby“? Jaký je vztah mezi historickou možností a alternativou vývoje?

Chcete si přečíst knihu?Hledání souvislostí: Eseje z komparativních dějin Evropy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miroslav Hroch. Číst Hledání souvislostí: Eseje z komparativních dějin Evropy Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY