Z lásky k Praze

Z lásky k Praze - Gene Deitch | Jesuslecitona.org

...jal, je napsán vkusně a citlivě s lehkým humorem ... Z lásky k Praze. Vychází kniha slavného animátora | Týden.cz ... . ... Z lásky k Praze Autor: Deitch, Gene Nakladatel: Garamond EAN: 9788074074103 ISBN: 978-80-7407-410-3 Originál: For the Love of Prague Překlad: Smejkalová, Radka Popis: 1× kniha, vázaná, 352 stran, česky Rozměry: 13,5 × 20,7 cm Rok vydání: 2018 (1. vydání) Kupte knihu Z lásky k Praze od Gene Deitch na Martinus.cz. Čtenářské recenze Poštovné nad 999 Kč zdarma Slevy na bestsellery 25 % Z lásky k Praze (2018) / katy238 (393 views) Byl nebyl jeden Američan a ten se rozhodl za dob hluboké totality přestěhovat z USA do Prahy, vzdát se celého svého života na západě a využívat výhod dělnické třídy. Z lásky k Praze je okouzlující sbírkou vzpomí ... Z lásky k Praze - Gene Deitch | KOSMAS.cz - vaše ... ... . Z lásky k Praze je okouzlující sbírkou vzpomínek vynikajícího amerického režiséra dětských animovaných filmů, který se jakýmsi podivuhodným řízením osudu na konci 50. let ocitl v Praze a shodou okolností se v ní nakonec usadil natrvalo. Nazval ji Z lásky k Praze, už šestkrát vy...

INFORMACE

AUTOR
Gene Deitch
DIMENZE
4,55 MB
NÁZEV SOUBORU
Z lásky k Praze.pdf

POPIS

Čtivě napsaná autobiografie Gena Deitche o neuvěřitelných osudových zvratech významného amerického filmaře, který spoluutvářel československé dějiny animovaného filmu. Gene Deitch, držitel Oskara za animovaný film z roku 1961, byl v roce 1959 vyslán proti své vůli do Prahy navázat kontakt s československými animátory. Vymínil si, že v komunistické zemi nezůstane více než 10 dní, ale osudové setkání s producentkou studia Bratři v triku Zdenkou Najmanovou protáhlo jeho pobyt v Praze až do dnešních dnů. Díky Deitchovým vazbám se v Československu vyráběly animované filmy, které se brzy proslavily po celém světě. Málokdo ví, že seriál Tom a Jerry nebo některé díly Pepka námořníka se vyráběly v Praze. Vtipný nadhled Gena Deitche na realitu komunistického Československa se vyhýbá zavedeným klišé, aniž by přitom realitu jakkoliv přikrášlovaly. Zajímavé je bezpochyby i líčení historek s významnými osobnostmi pražské Kampy a světa animovaného filmu Jiřím Trnkou, Jiřím Brdečkou nebo Janem Werichem. Významnou součástí knihy jsou i poprvé uveřejněné Trnkovy návrhy postav k animovanému filmu Hobit, který měl Deitch točit v Praze v době, kdy Tolkienovo dílo bylo ještě zcela neznámé.

Chcete si přečíst knihu?Z lásky k Praze ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Gene Deitch. Číst Z lásky k Praze Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY