Slovanský Jeruzalém: Dějiny Čechů a Židů

Slovanský Jeruzalém: Dějiny Čechů a Židů - Martin Wein | Jesuslecitona.org

...l, dnes by ho znali asi jen experti na dějiny sociologie ... Kategorie Nabízíme / Historie - ekalich.cz ... . Ale ty hlavní rozdíly leží jinde. Masaryk se odhodlal k boji za ještě neexistující stát až ve svých 64 letech, neboť teprve po zahájení první světové války uznal, že Češi a Slováci svou budoucnost s ... Ján Mlynárik ve své knize Dějiny Židů na Slovensku dal dohromady tyto údaje: Z Československa se do Palestiny - myšleno na území Britské mandátní správy na území Palestiny do roku 1948 vystěhovalo kolem 17 000 Židů. Do Izraele se v letech 1948 - 1950 vystěhovalo více n ... Slované - Wikipedie ... . Do Izraele se v letech 1948 - 1950 vystěhovalo více než 18 000 osob, celkem tedy 35 000 Židů. Dějiny Česka jsou historií jak dnešní České republiky, tak států, které jí předcházely, a území, na kterém leží.Historie lidského osídlení zde trvá od nejstaršího paleolitu.První lidé dnešního typu se objevili v mladém paleolitu, tedy v období před 12 až 40 tisíci lety. Dějiny opery zasvěceně rozebírají mnohá díla největších skladatelů, od Monteverdiho a ... Kód: 0298362 Autor: Abbateová Carolyn, Parker Roger, EAN: 9788025720943 Dostupnost: předobjednávka 15.05.2020 Slované jsou etnická a jazyková skupina Indoevropanů, hovořící slovanskými jazyky z větší rodiny balto-slovanských jazyků.Obývají Eurasii od střední, jihovýchodní a východní Evropy až na sever a východ do severovýchodní Evropy, severní Asie a střední Asie (zejména Kazachstán), stejně jako historicky západní Evropu (zejména východní Německo) a západní Asii ... Online knihkupectví Knihy.ABZ.cz - aktuální nabídka titulů z kategorie: Knikupectví > Katalog předmětový > Ž > Židovství. "Kniha zahrnuje období od roku 1936 do roku 1953 a dá se říci, že volně navazuje na knihu „Slovanský Jeruzalém". +4 / −1 4.2.2020 16:04 Kniha zahrnuje období od roku 1936 do roku 1953 a dá se říci, že volně navazuje na knihu „Slovanský Jeruzalém". Úvodem kniha začíná Masarykovým výrokem o jeho přístupu k Židům a k tomu říká, že byl vychován v křesťanském duchu, že antisemitismus nikdy nepřekonal emociálně, ale pouze intelektuálně. OD MINULOSTI K DNEŠKU DĚJINY ČESKÝCH ZEMÍ Jan Rychlík Vladimir Penčev vyšehrad U k á z k a k n i h y z i n t e r n e t o v é h o k n i h k u p e c t v í w w w . k o s m a s . c z , U I D : K O S 1 9 6 5 1 1 Dějiny Židů v Kutné Hoře: Dějiny Židů v Kutné Hoře: Marek Lauermann: 100% Dopisy z Prahy 1939-1941: Letters from Prague 1939-1941: Helga Czerner Weinberg Raya Czerner Schapiro Kateřina Čapková: 100% Dospívání nad propastí: Jiří Münzer: 100% Hebrejský knihtisk v Čechách a na Moravě: Olga Sixtová: 100% Historie Židů v ... Téma/žánr: rasové teorie - Češi a Němci -- 1939-1945 - nacismus - druhá světová válka (1939-1945) - Protektorát Čechy a Morava (1939-1945), Počet stran: 656, Rok vydání: 2014, Nakladatelství: Guidemedia etc Někteří knihu uvítali jako „skutečné dějiny nejen Čechů a Slováků", které čtenářům připomínaj...

INFORMACE

AUTOR
Martin Wein
DIMENZE
9,81 MB
NÁZEV SOUBORU
Slovanský Jeruzalém: Dějiny Čechů a Židů.pdf

POPIS

Byl Izrael založen Československem? Kniha Slovanský Jeruzalém tuto otázku prozkoumává a výsledná zjištění mají složitý charakter. Československo poskytovalo Izraeli kolem roku 1948 tajnou vojenskou podporu, ale toto spojenectví trvalo jen krátce a skončilo v době procesu se Slánským v roce 1952. „České pušky“ v Izraeli byly německé právě tak jako české a Sovětský svaz tuto československou pomoc Izraeli velmi podporoval. Československo-izraelská vojenská spolupráce byla ovšem pouhou částí mnohem většího obrazu. Od poloviny 19. století docházelo mezi Čechy a Židy k systematickému srovnávání, a to v literatuře, hudbě, politice, diplomacii, ve sdělovacích prostředcích i v historiografii. Sdílené vnímání podobných osudů dvou malých národů uvězněných mezi Východem a Západem, jejichž existence je neustále ohrožena, pomáhalo vytvořit česko-židovské „národní přátelství“. Ovšem tato myšlenka, kterou lze vysledovat od Masaryka a Kafky přes Weizmana a Ben Guriona až k Havlovi a Netanjahuovi, byla spíše mýtem než skutečností. Vztahy byly často různorodé a velmi záleželo na širším historickém vývoji, který ovlivňoval střední Evropu a Blízký východ. Protože se Česká republika postupně stává hlavním spojencem Izraele v Evropské unii, přichází tato kniha s příhodnou analýzou tohoto staronového spojenectví a je nepostradatelným zdrojem informací pro studenty a vědecké pracovníky se zájmem o dějiny a židovská studia.

Chcete si přečíst knihu?Slovanský Jeruzalém: Dějiny Čechů a Židů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Wein. Číst Slovanský Jeruzalém: Dějiny Čechů a Židů Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY