Geniální přítelkyně 4 - Příběh ztracené holčičky: Díl čtvrtý

Geniální přítelkyně 4 - Příběh ztracené holčičky: Díl čtvrtý - Elena Ferrante | Jesuslecitona.org

... / Závěrečná kniha pozoruhodné tetralogie přenáší důraz z osobních příběhů hrdinek na obecnější témata ... ukázka v PDF Geniální přítelkyně 4 -... - Knihkupectví ... ... . 1. kniha v sérii Geniální přítelkyně. O čem je kniha Geniální přítelkyně? Román Geniální přítelkyně je prvním dílem stejnojmenné tetralogie, která už uchvátila čtenáře bezmála na celém světě a vzbudila zaslouženou pozornost literární kritiky (poslední díl byl mj. nominován na italskou cenu Strega a dostal se mezi šestici kandidátů na The Man Booker ... Závěrečný díl tetra ... Příběh ztracené holčičky - Elena Ferrante | Srovnanicen.cz ... . nominován na italskou cenu Strega a dostal se mezi šestici kandidátů na The Man Booker ... Závěrečný díl tetralogie Geniální přítelkyně je románem o zralosti, o stáří, o kořenech a vykořeněnosti, o (ne)zmoudření a (ne)smíření. Vypráví o ztracených individuálních i kolektivních iluzích, privátní osudy jsou opět přirozeně propleteny s nedávnou historií mladé Italské republiky, která přišla na svět po referendu v roce 1946, jen o dva roky ... Kniha: Příběh ztracené holčičky Autor: Elena Ferrante Závěrečný díl tertalogie o osudovém přátelství dvou dávných dětských kamarádek nás tentokrát zavede nazpět do Neapole a vypráví příběh Eleny a Lily v druhé polovině jejich rozmanitých životů. Geniální přítelkyně 4 - Příběh ztracené holčičky. ... Závěrečný díl tetralogie Geniální přítelkyně je románem o zralosti, o stáří, o kořenech a vykořeněnosti, o (ne)zmoudření a (ne)smíření. Vypráví o ztracených individuálních i kolektivních iluzích, privátní osudy jsou opět přirozeně propleteny s ... Příběh ztracené holčičky Brožovaná bez přebalu lesklá ... Závěrečný díl neapolské tetralogie Geniální přítelkyně odkrývá další osudy Eleny a Lily. Obě jsou dospělé, mají muže, milence a svou kariéru. Jejich vztah, někdy hluboký a úzký, jindy nejasný a plný nedorozumění, je v jejich životech tou jedinou ... Elena Ferrante: PŘÍBĚH ZTRACENÉ HOLČIČKY (anotace) Závěrečný díl tetralogie Geniální přítelkyně je románem o zralosti, o stáří, o kořenech a vykořeněnosti, o (ne)zmoudření a (ne)smíření. Vypráví o ztracených individuálních i kolektivních iluzích, privátní osudy jsou opět přirozeně propleteny s nedávnou ... Kupte knihu Příběh ztracené holčičky od Elena Ferrante na Martinus.cz. Čtenářské recenze Poštovné nad 999 Kč zdarma Slevy na bestsellery 25 % Někdy docela vlažné kritické přijetí tetralogie italské autorky Eleny Ferrante Geniální přítelkyně, jejíž nedávno česky vydaný čtvrtý a poslední díl se jmenuje Příběh ztracené holčičky (přeložila Alice Flemrová, Prostor 2018), ukazuje, nakolik jsme se stali podezřívaví k dílům, která jsou přístupná, aniž by přitom v jakémkoli ohledu rezignovala na ......

INFORMACE

AUTOR
Elena Ferrante
DIMENZE
8,44 MB
NÁZEV SOUBORU
Geniální přítelkyně 4 - Příběh ztracené holčičky: Díl čtvrtý.pdf

POPIS

Závěrečný díl tetralogie Geniální přítelkyně je románem o zralosti, o stáří, o kořenech a vykořeněnosti, o (ne)zmoudření a (ne)smíření. Vypráví o ztracených individuálních i kolektivních iluzích, privátní osudy jsou opět přirozeně propleteny s nedávnou historií mladé Italské republiky, která přišla na svět po referendu v roce 1946, jen o dva roky později než románové hrdinky, a která přestala existovat v roce 1994, po zhroucení dosavadního stranického systému. I Eleně a Lile se – každé jinak a jindy – zhroutí svět a hrozí jim, že zmizí v propadlišti dějin spolu s ním. Ale zatímco Lila po neviditelnosti vždy toužila, Elena, která pilně dřela na svém zviditelnění, to nehodlá dopustit. Téma vztahu života a fikce, velikosti a omezenosti literatury, konečnosti života a nesmrtelnosti knih, které v prvních třech dílech zůstávalo pod povrchem textu, se ve velkém finále stane klíčovým.

Chcete si přečíst knihu?Geniální přítelkyně 4 - Příběh ztracené holčičky: Díl čtvrtý ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Elena Ferrante. Číst Geniální přítelkyně 4 - Příběh ztracené holčičky: Díl čtvrtý Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY