Od Moravy k Moravě III: Z historie česko-srbských vztahů

Od Moravy k Moravě III: Z historie česko-srbských vztahů - Ladislav Hladký, | Jesuslecitona.org

...tice moravská Dějiny Moravy popisují minulost středoevropské historické země Morava, která je spolu s Čechami a částí Slezska součástí dnešní České republiky a Evropské unie ... Od Moravy k Moravě III / Од Мораве до Мораве III | Matice ... ... .Včetně svých enkláv ve Slezsku má rozlohu asi 22 713 km² a žije v ní přibližně 4,2 milionů obyvatel. Počátkem 9. století se objevují dvě knížectví, které spolu vedou politický boj - Moravské ... Od Moravy k Moravě III Autor: Hladký, Ladislav a Štěpánek, Václav Nakladatel: Matice moravská EAN: 9788087709191 ISBN: 978-80-87709-19-1 Popis: 1× kniha, vázaná, 356 stran, česky ... doc. PhDr. Václav Štěpánek, Ph.D. - Životopis | Masarykova ... ... ... Od Moravy k Moravě III Autor: Hladký, Ladislav a Štěpánek, Václav Nakladatel: Matice moravská EAN: 9788087709191 ISBN: 978-80-87709-19-1 Popis: 1× kniha, vázaná, 356 stran, česky, srbochorvatsky Rozměry: 16,8 × 23,7 cm Rok vydání: 2017 (1. vydání) Jazyk: Kniha: Od Moravy k Moravě III -- Z historie česko-srbských vztahů - Ladislav Hladký; Václav Štěpánek Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od Moravy k Moravě. Z historie česko-srbských vztahů v 19. a 20. století. 1. vyd. Brno: Matice moravská, 2005. 311 s. Česko-srbské sborníky 1. ISBN 80-86488-18-7. Další formáty: BibTeX LaTeX RIS Od Moravy k Moravě III / Од Мораве ...

INFORMACE

AUTOR
Ladislav Hladký,
DIMENZE
12,5 MB
NÁZEV SOUBORU
Od Moravy k Moravě III: Z historie česko-srbských vztahů.pdf

POPIS

Publikace je v pořadí již třetím knižním výstupem úspěšně se rozvíjející spolupráce mezi Maticí moravskou a Maticí srbskou. Tematicky se zaměřuje na problematiku česko-srbských vazeb z doby první světové války a meziválečných let. Kniha obsahuje celkem 14 historických, literárněvědných a kulturologických studií (7 českých a 7 srbských), mj. o českých vojácích bojujících za první světové války v řadách srbské armády, o srbských pasech T. G. Masaryka, jichž užíval v emigraci při svých cestách po Evropě, o známé, byť poněkud kontroverzní osobnosti Rudolfa Geidla (Radoly Gajdy), jenž krátce působil v černohorské armádě a posléze v československých legiích v Rusku, či o reflexích Haškova díla Osudy dobrého vojáka Švejka v srbské literatuře a jugoslávském komiksu. Publikaci doprovází množství zajímavých, často doposud nikde nezveřejněných fotografií z období první světové války.

Chcete si přečíst knihu?Od Moravy k Moravě III: Z historie česko-srbských vztahů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ladislav Hladký,. Číst Od Moravy k Moravě III: Z historie česko-srbských vztahů Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY