Lenin ve vlaku

Lenin ve vlaku - Catherine Merridaleová | Jesuslecitona.org

... po závěrečné nadšené uvítání revolučními davy na Finském nádraží v Petrohradu ... Lenin ve vlaku - Catherine Merridale | Databáze knih ... . Koupit Koupit eknihu. Kniha Lenin ve vlaku sleduje průběh Leninovy cesty z curyšského exilu přes válkou rozvrácené Německo na sever k hranicím Laponska až po závěrečné nadšené uvítání revolučními davy na Finském nádraží v Petrohradu. Kniha Lenin ve vlaku sleduje průběh Leninovy cesty z curyšského exilu přes válkou rozvrácené Německo na sever k hranicím Laponska až po závěrečné nadšené uvítání revolučními davy na Finském nádraží v Petrohradu. Lenin ve vlaku. Tomáš Brolík. 12. 5. 2018 | aktualizace 12. 5. 2018 17:21 . Sdílet na T ... Merridale, Catherine: Lenin ve vlaku - iLiteratura.cz ... . Lenin ve vlaku. Tomáš Brolík. 12. 5. 2018 | aktualizace 12. 5. 2018 17:21 . Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku Tisknout Odeslat e-mailem. Krátká kniha britské historičky Catherine Merridale má nezvyklý název, je napsaná nezvyklým stylem a nezvyklé je i to, že sice líčí Leninův návrat do Ruska v roce 1917, ale zastaví ... Kniha Lenin ve vlaku sleduje průběh Leninovy cesty z curyšského exilu přes válkou rozvrácené Německo na sever k hranicím Laponska až po závěrečné nadšené uvítání revolučními davy na Finském nádraží v Petrohradu. Velká vlaková jízda, která změnila dějiny Catherine Merridaleová: Lenin ve vlaku.Přel. Daniela Orlando, Argo, Praha, 2018, 262 s.. Jak přesně probíhala slavná Leninova cesta v roce 1917 v bedlivě střeženém vlaku z curyšského exilu přes válkou rozvrácené Německo na sever k hranicím Laponska až po závěrečné nadšené uvítání revolučními davy na Finském ... Kniha Lenin ve vlaku sleduje průběh Leninovy cesty z curyšského exilu přes válkou rozvrácené Německo na sever k hranicím Laponska až po závěrečné nadšené uvítání revolučními davy na Finském nádraží v Petrohradu. Autorka v ní propojuje příběh zaplombovaného vlaku i jeho svérázných cestujících s liberální ... Editions for Lenin on the Train: 0241011329 (Hardcover published in 2016), (Kindle Edition published in 2016), 1627793011 (Hardcover published in 2017), ... Lenin ve vlaku. Catherine Merridaleová. Kniha Lenin ve vlaku sleduje průběh Leninovy cesty z curyšského exilu přes válkou rozvrácené Německo na sever k hranicím Laponska až po závěrečné nadšené uvítání revolučními davy na Finském nádraží v Petrohradu. Kniha Lenin ve vlaku sleduje pr...

INFORMACE

AUTOR
Catherine Merridaleová
DIMENZE
12,37 MB
NÁZEV SOUBORU
Lenin ve vlaku.pdf

POPIS

Kniha Lenin ve vlaku sleduje průběh Leninovy cesty z curyšského exilu přes válkou rozvrácené Německo na sever k hranicím Laponska až po závěrečné nadšené uvítání revolučními davy na Finském nádraží v Petrohradu. Autorka v ní propojuje příběh zaplombovaného vlaku i jeho svérázných cestujících s liberální únorovou revolucí v Rusku. Detailně zobrazuje vzájemné průniky obou událostí. Při putování ve stopách Lenina vracejícího se po mnoha letech do vlasti využívá nepřebernou škálu soudobých očitých svědectví. Pro mnohé byl Lenin jen „užitečný hlupák“, jiní očekávali, že bude bez meškání uvězněn nebo zlikvidován, a zbytek byl přesvědčen, že má v praxi pramálo stoupenců a ještě menší vliv. Jak dnes víme, všichni se v tom fatálně mýlili. Nebýt geniálního nápadu několika německých úředníků umožnit nejproslulejšímu revolučnímu radikálovi Vladimiru Iljiči Leninovi, ukrývajícímu se v neutrálním Švýcarsku, odcestovat do vlasti, pak by možná v carském Rusku nedošlo k rozpoutání takového chaosu, jenž nakonec vedl k rozvrácení země a nastolení brutální bolševické diktatury.

Chcete si přečíst knihu?Lenin ve vlaku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Catherine Merridaleová. Číst Lenin ve vlaku Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY