Brnox. Průvodce brněnským Bronxem: Akce Kateřiny Šedé

Brnox. Průvodce brněnským Bronxem: Akce Kateřiny Šedé - Kateřina Šedá, | Jesuslecitona.org

...čtěte 69,- na poštovné a do poznámky nezapomeňte uvést adresu ... EOF ... . průvodce brněnským Bronxem : akce Kateřiny Šedé Autor Kateřina Šedá, Aleš Palán, Lucie Faulerová ; [ilustrace] Kristína Drinková, Batežo Mikilu a další Kateřina Šedá (* 12. prosince 1977 Brno) je česká výtvarnice, jejíž práce má blízko k sociální architektuře.Je autorkou řady veřejných realizací v České republice i v zahraničí. Je v pořadí druhým českým umělcem, který měl sólovou výs ... Šedá, Kateřina : Brnox ... . Je v pořadí druhým českým umělcem, který měl sólovou výstavu v Tate Modern v Londýně (2011), držitelkou několika prestižních ocenění. ...

INFORMACE

AUTOR
Kateřina Šedá,
DIMENZE
10,2 MB
NÁZEV SOUBORU
Brnox. Průvodce brněnským Bronxem: Akce Kateřiny Šedé.pdf

POPIS

Krátké dialogy na ulicích, rozhovory, reportáže, příběhy… Kresby, fotografie, reklamy, loga… To všechno a mnoho dalšího obsahuje kniha Brnox, průvodce brněnským Bronxem. Jde přitom o průvodce velmi netradičního. Vyloučenou lokalitu v samotném centru Brna publikace nemapuje po jednotlivých domech, ale spíš po tématech, v deseti barevně odlišených trasách (bílá – víra a tradice, žlutá – gurmánská trasa, oranžová – nákupní trasa, růžová – dětská trasa, červená – historicko-futuristická trasa, fialová – holocaust, zelená – flóra a fauna, modrá – kultura a sport, šedá – vesnice uprostřed města, černá – noční trasa). Každá z tras obsahuje deset netradičně a nečekaně pojatých bodů. Plus jeden tip na výlet. Díky těmto zastavením podávají autoři průvodce plastický obraz lokality, o které si skoro každý něco vyhraněného myslí, ale málokdo ji zná. Kniha vznikla na základě projektu Kateřiny Šedé, která v ulicích Brnoxu prováděla roční terénní výzkum. Při práci na knize se s ní sešli publicista Aleš Palán, bohemistka Lucie Faulerová, grafička Kristína Drinková a mnozí další.

Chcete si přečíst knihu?Brnox. Průvodce brněnským Bronxem: Akce Kateřiny Šedé ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Kateřina Šedá,. Číst Brnox. Průvodce brněnským Bronxem: Akce Kateřiny Šedé Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY