Žena v závorce

Žena v závorce - Ludvík Němec | Jesuslecitona.org

...lo o náhodnou shodu jmen, nýbrž o otce a syna ... Nepíšu o něčem, píšu něco. Ludvík Němec nad svým románem ... ... . Žena v závorce Druhé město, 2018, 310 pp. Language: Czech Genre: Literary fiction ISBN: 9788072274031 Contacts. E: [email protected] Playfulness, variety and blasphemy in a sweeping novel with two central storylines. This novel is built on an irregularly alternating first-person narrative. The two speakers are the persecuted writer ... Žena v závorce 2018; Láska na cizím hrobě 2013; Průvodce povětřím a tmou 1988; Hra na slepo 1982; Sklizeň světla 1983; Nejhlasitější srdce ve městě 1978; všech 10 knih autora. Kniha Žena v závorce je v Žena v závorce: L ... Žena v závorce | CzechLit ... . Kniha Žena v závorce je v Žena v závorce: Ludvík Němec. První myšlenka, která čtenáře napadne na poslední stránce románu Ludvíka Němce Žena v závorce, je ta, že do něj vložil snad veškerý smutek světa. Musí ale respektovat, že smutku je na světě tolik, že ho ani poměrně rozsáhlá kniha nepojme. Avšak Žena v závorce ho obsahuje tolik, že ho lze jen stěží unést. Žena v závorce Příběh ženy, která věří, že se celý svět odehrává jen v její hlavě, a příběh muže, který se snaží z tohoto labyrintu uniknout. Pro něj je Ariadninou nití jeho vlastní milostný příběh, možná se však nevyhne ani brutálnějším metodám. Žena v závorce; Obchodní podmínky Náš magazín o knihách [email protected] Doprava Kontakt 602 323 181. Moje knihovna ... Žena v závorce. ludvík němec. němec, ludvík, ... obsah prolog ČÁst prvnÍ 1/ prvnÍ akvarel 2/ rozdĚlat oheŇ 3/ oklikou 4/ virgule 5/ v psÍ boudĚ zÁvorka 6/ noČnÍ linka ČÁst druhÁ 7/ na zÁmku 8/ na kŘe ledovÉ 9/ co zbylo z andĚla 10/ pachy a vŮnĚ zÁvorka 11/ pŘeslapy ČÁst tŘetÍ 12/ dobrÁ smrt 13/ nechrÁnĚnÝ ... Žena v závorce. Kdo napsal knihu Žena v závorce? Autorem je Ludvík Němec. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Martin Daneš / Rozsypaná slova Jiří Kratochvil / Nevstoupíš dvakrát do téže řeky Petr Třešňák, Petra Třešňáková / Zvuky probouzení kolektiv autorů / Krvavý Bronx Vít Slíva / Cherubín troubí na kost fanfáru Sylva Fischerová / Tisíce plošin J. A. Pitínský / T.ma David Hrbek / Dvě staré dámy Milan Ohnisko / Jako bych žila dva životy (rozhovor s Danielou Drtinovou) Příběh ženy, která věří, že se celý svět odehrává jen v její hlavě, a příběh muže, který se snaží z tohoto labyrintu uniknout. Pro něj je Ariadninou nití jeho vlastní milostný příběh, možná se však nevyhne ani brutálnějším metodám. Lze ale přijmout podobu lásky, díky níž jeden život vzniká, zatímco jiný má být ukončen? Knihám Jiřího Kratochvila Bakšiš a Ludvíka Němce Žena v závorce věnoval dvojitou recenzi brněnský rozhlasový dramaturg a literární publicista. Dvě prózy spojené nejen lokalitou Brna a jeho okolím, ale i osudovým milostným tématem přineslo první pololetí letošního roku: Novelu Jiřího Kratochvila Bak...

INFORMACE

AUTOR
Ludvík Němec
DIMENZE
11,37 MB
NÁZEV SOUBORU
Žena v závorce.pdf

POPIS

Příběh ženy, která věří, že se celý svět odehrává jen v její hlavě, a příběh muže, který se snaží z tohoto labyrintu uniknout. Pro něj je Ariadninou nití jeho vlastní milostný příběh, možná se však nevyhne ani brutálnějším metodám. Lze ale přijmout podobu lásky, díky níž jeden život vzniká, zatímco jiný má být ukončen? Němcův román je utkán z desítek příběhů: některé si vymýšlí pomatená spisovatelka, jiné vkládá do počítačových her její obdivovatel. Tím hlavním je ale příběh mladé ženy a jejího milence, kteří ještě doufají v ten nejdůležitější příběh našich životů. Próza však není postmoderní hrou, v níž hrají roli alternativní linie a falešné identity. Na to se dotýká příliš citlivých míst v bytí většiny z nás. „Mezi zapraseným rohem nosorožcovým a zlatým rohem jednorožcovým je napjata struna, na níž si brnkám své milostné romance… to provazolezecké lano nad Macochou, po němž balancuji k vám,“ píše spisovatelka Barbora ve svých pamětech. A zatímco vysoko na tom laně se chvěje její syn se svou milenkou, hloubka pod nimi temní a záchranná síť nikde. Nepokládáme-li ovšem (spolu s autorem) za takovou síť samotnou literaturu.

Chcete si přečíst knihu?Žena v závorce ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ludvík Němec. Číst Žena v závorce Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY