Bohumil Hrabal - autor v množném čísle

Bohumil Hrabal - autor v množném čísle - Jakub Češka | Jesuslecitona.org

...msta pochopíme, proč Moravané usilovali po roce 1989 o autonomii ... Bohumil Hrabal - Autor v množném čísle | Dumknihy.cz ... ... .. Jakub Češka: Bohumil Hrabal autor v množném čísle (Host 2018) Češka (1971) spojil do jednoho svazku pět víceméně ... Bohumil Hrabal - autor v množném čísle - Jakub Češka. Hospodský vypravěč, pábitel, zapisovatel hovorů a kronikář nejrůznějších profesí. Tak bývá Bohumil Hrabal nejčastěji označován — nejsou to však jen publicistická klišé? Monografie Jakuba Češky na zákl... Bohumil Hrabal - autor v množném čísle - Jakub Češka. Hos ... Bohumil Hrabal - Autor v množném čísle | Dumknihy.cz ... ... ... Bohumil Hrabal - autor v množném čísle - Jakub Češka. Hospodský vypravěč, pábitel, zapisovatel hovorů a kronikář nejrůznějších profesí. Tak bývá Bohumil Hrabal nejčastěji označován — nejsou to však jen publicistická klišé? Monografie Jakuba Češky na zákl... Doc. Jakub Češka (Katedra elektronické kultury a sémiotiky FHS UK): Bohumil Hrabal: autor v množném čísle. Proměny četby a hodnocení Hrabalova díla v čase datum: 3. duben 15:30 Jakub Češka (*1971) už motivicky analyzoval dílo Milana Kundery (Království motivů, 2005) i práce Rolanda Barthese (Zotročený mýtus, 2010); ale Hrabal je Hrabal a patero odborných studií, na nichž si věru dal záležet, se teď vynořilo v knize Bohumil Hrabal. Autor v množném čísle. Normalizace tedy možná zdrtila mnohé, o tom není sporu (a někteří si ani neškrtili), nicméně Bohumil Hrabal mezi drcené rozhodně nepatří. (Článek byl psán po ruce s novou knihou Jakuba Češky „Bohumil Hrabal. Autor v množném čísle". Host. Brno 2018. 296 stran.) Ivo Fencl. Psali jsme:...

INFORMACE

AUTOR
Jakub Češka
DIMENZE
7,96 MB
NÁZEV SOUBORU
Bohumil Hrabal - autor v množném čísle.pdf

POPIS

Přestože je tvorbě Bohumila Hrabala věnována značná pozornost, knih, které kladou důraz na detailní rozbor jeho klíčových literárních děl (v předkládané knize to jsou: Obsluhoval jsem anglického krále, Hlučná samota a raná novela Jarmilka), je jako šafránu. Takto vedená analýza může napomoci vymanit Hrabala z publicistických klišé, jakými jsou hospodský vypravěč, pábitel, zapisovatel hovorů a kronikář nejrůznějších profesí. Hrabal není ani v nejmenším autentický zapisovatel života, nýbrž vášnivý spisovatel, který se snaží v obtížných podmínkách dozorované literární produkce uhájit právo na svobodu tvorby. O tom, nakolik svébytným, literárně rafinovaným a autonomním spisovatelem Bohumil Hrabal byl, svědčí také analýza lektorských posudků z času normalizace. Z ní je totiž patrné, jak je krátkozraké přehlížet tuto část Hrabalovy tvorby. Nejen že ji napsal ve svém vrcholném tvůrčím období, navíc se teprve v něm stává autentickým spisovatelem.

Chcete si přečíst knihu?Bohumil Hrabal - autor v množném čísle ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jakub Češka. Číst Bohumil Hrabal - autor v množném čísle Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY