Trdliště

Trdliště - Vratislav Brabenec | Jesuslecitona.org

... vytírají do písku, jiné na listy vodních rostlin, jiné se zase vytírají na kamenitém dně ... Trdliště Pilský rybník - YouTube ... . Některé ryby pak staví hnízda, jiné si jen ocasem vyhlubují hnízda v písku. Untitled Bingo B I N G O plůdek sardinka postranní čára cejnové paprsky latimérie pstruhové párové koník plynový měchýř losos okoun Free! úhoř platýs skřele jikernačky kaviár štika sumec trdliště mlíčí tuková žilné požerákové zuby pár Amurů, rející kapři. This video is unavailable. Watch Queue Queue TRDLIŠTĚ je venku, od příštího tejdne bude v d ... Trdliště Pilský rybník - YouTube ... . This video is unavailable. Watch Queue Queue TRDLIŠTĚ je venku, od příštího tejdne bude v distribuci. Velký díky úžasnejm dámám - Babetě Ondrový z Lavmi za grafiku a Olze Štajnrtový za nekonečnou trpělivost při redaktorský práci. Rádi bysme udělali křest, ale nechce se nám - zatím. Jsou to některé ryby, které žijí v moři a táhnou na trdliště do řek, aby se tam vytřely. Jde například o lososy. Dalším zástupcem tažných ryb je úhoř, ten zase naopak táhne do moře, aby se tam vytřel. Ovšem tažné jsou i některé ryby, které táhnou jen proti proudu, aby se tam vytřely. Jde například o ostroretku nebo parmu. Jako trdliště si vybírá místa s písčitým nebo štěrkovitým dnem, s pomaleji proudící vodou a hloubkou do 0,5 metru. Vytloukají břichem ve dně oválné jamky až 50 centimetrů dlouhé, do kterých v několika dávkách ukládají jikry, které samec oplodňuje. Soukromý rybářský revír - šestihektarová přehrada se nachází na Jižní Moravě na západním podhůří Chřibů v malebném údolí v obci Jestřabice asi 8 km od Kyjova a 20 km od Uherského Hradiště. Trdliště vzniklo mezi Vranovem nad Dyjí a Znojmem navezením a rozhrnutím štěrku. Je deset metrů široké, ...

INFORMACE

AUTOR
Vratislav Brabenec
DIMENZE
9,28 MB
NÁZEV SOUBORU
Trdliště.pdf

POPIS

Když I. M. Jirous nemohl z důvodu úmrtí pokračovat v psaní textů pro Divadelní noviny, zkusili oslovit Vráťu Brabence. A vyšlo najevo, že takový kratší, většinou jednostránkový, formát nejlépe vyhovuje jeho vypravěčskému stylu. Po prvním sborníku s názvem Podoby, vrhá se Brabenec vstříc trhu s dalším souborem textů, tentokrát pojmenovaném příznačně Trdliště. Vyzrálejší, vtipnější, moudřejší, smutnější, přesto stále stejný vypravěč Vráťa dokáže popsat setkání s lesy, zvířaty i lidmi v Kanadě právě tak poutavě, jako cestu do vršovické večerky pro placku rumu. Opět s ilustracemi Richarda Pechy.

Chcete si přečíst knihu?Trdliště ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vratislav Brabenec. Číst Trdliště Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY