Adaptace zámku v Náměšti nad Oslavouna prezidentské sídlo

Adaptace zámku v Náměšti nad Oslavouna prezidentské sídlo - Vít Hrbek | Jesuslecitona.org

...ké sídlo. Vít Hrbek. Detailinformationen ... sídlo - ABZ slovník českých synonym ... . label_categories: ... kterým musí být sídlo hlavy státu vybaveno. Zámek v Náměšti nad Oslavou, který od roku 1752 vlastnil šlechtický rod Haugwitzů, byl ... Všechny informace o produktu Kniha Adaptace zámku v Náměšti nad Oslavou na prezidentské sídlo ..., porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Adaptace zámku v Náměšti nad Oslavou na prezidentské sídlo .... Adaptace zámku v Náměšti nad Oslavo ... Adaptace zámku v Náměšti nad Oslavou na prezidentské sídlo ... .... Adaptace zámku v Náměšti nad Oslavou na prezidentské sídlo Publikace představuje zámek v dosud málo známých či opomíjených souvislostech. Již ne jen jako jeden z mnoha veřejnosti zpřístupněných hradů a zámků u nás, ale jako objekt, který měl významné postavení v dějinách republiky a památkové péče krátce po ... Kniha o adaptaci zámku v Náměšti nad Oslavou na prezidentské sídlo. TELČ: Územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu v Telči vydalo novou publikaci Adaptace zámku v Náměšti nad Oslavou na prezidentské sídlo. Představuje zámek v dosud málo známých či opomíjených souvislostech. Již ne jen jako jeden z ... Adaptace zámku v Náměšti nad Oslavou na prezidentské sídlo - Vít Hrbek: Krátky popis: Diskontní produkt Adaptace zámku v Náměšti nad Oslavou na prezidentské sídlo - Vít Hrbek od výrobce Národní památkový ústav u nás najdete po slevě od 450 Kč : Obvyklá cena: 400 All publications Filter Filter Main categories. Books. Magazines. Other. Detailed categories ... Adaptace zámku v Náměšti nad Oslavou na prezidentské sídlo. Vít Hrbek. 270 Kč. Detail Apartmány na zámku v Náměšti nad Oslavou. Marek Buš (ed.), Lucie Bláhová, Lukáš Gregor, Milena Hajná ... Název: Adaptace zámku v Náměšti nad Oslavou na prezidentské sídlo. Autor: Vít Hrbek. Titul je zařazen do žánrů: Populárně naučná › Kultura, umění; ISBN: 978-80-906167-7-6. EAN: 9788090616776. Objednací kód: NA313353 Adaptace zámku v Náměšti nad Oslavou na prezidentské sídlo-- autor: Hrbek Vít Encyklopedie Agathy Christie - Život, dílo, postavy, adaptace-- autor: Bunson Matthew Adaptace-- autor: VanderMeer Jeff Vyhledávání nadaných dětí v předškolním věku-- autor: Havigerová Jana Marie adaptace zÁmku v nÁmĚŠti nad oslavou na prezidentskÉ sÍdlo Publikace představuje zámek v dosud málo známých či opomíjených souvislostech. Již ne jen jako jeden z mnoha veřejnosti zpřístupněných hradů a zámků u ná...

INFORMACE

AUTOR
Vít Hrbek
DIMENZE
10,67 MB
NÁZEV SOUBORU
Adaptace zámku v Náměšti nad Oslavouna prezidentské sídlo.pdf

POPIS

Publikace představuje zámek v dosud málo známých či opomíjených souvislostech. Již ne jen jako jeden z mnoha veřejnosti zpřístupněných hradů a zámků u nás, ale jako objekt, který měl významné postavení v dějinách republiky a památkové péče krátce po válce. Seznamuje čtenáře s dobovou představou o letním sídle prezidenta, osobním vkusu Edvarda Beneše a komfortu, kterým musí být sídlo hlavy státu vybaveno. Zámek v Náměšti nad Oslavou, který od roku 1752 vlastnil šlechtický rod Haugwitzů, byl zkonfiskován na základě dekretu Edvarda Beneše z června 1945 a následně vybrán jako místo určené pro pobyt hlavy státu při cestách na Moravu. Náměšťský zámek tak navázal na meziválečné rezidence zřízené prvním československým prezidentem T. G. Masarykem, zámek v Lánech, zámek v Židlochovicích na Moravě a zámek v Topoľčiankách na Slovensku. Úvodní kapitoly se zabývají volbou těchto zestátněných šlechtických rezidencí za prezidentská sídla a jejich úpravami ve prospěch reprezentativního využití. Kniha se dále věnuje památkové péči v českých zemích po druhé světové válce, kdy se tento obor musel vyrovnat se zajištěním zkonfiskovaného majetku, včetně velkého množství památek. Moravské prezidentské sídlo v Židlochovicích bylo po skončení druhé světové války nahrazeno právě zámkem v Náměšti nad Oslavou. Rozhodujícími kritérii této volby byla absence válečných škod na stavbách v areálu zámku, jeho výhodná geografická poloha a dostatečné ubytovací kapacity. Obnova komplexu byla zahájena v roce 1946, ale vlivem politických událostí v roce 1948 nebyla dokončena. Mezi nejvýznamnější adaptační zásahy v případě hlavní zámecké budovy patří obnova sgrafitových omítek hlavního vnitřního zámeckého nádvoří a vnějšího jižního a západního zámeckého průčelí. Úpravy v interiérech prvního patra západního a jižního zámeckého křídla spočívaly v rozšíření a zkvalitnění zázemí proprezidenta, jeho rodinu a nejbližší doprovod a ve zřízení zámecké kuchyně. Součástí adaptace bylo i doplnění a částečná výměna zámeckého mobiliáře, a to především svozem předmětů ze 17 zkonfiskovaných moravských zámků a hradů. Pozornost je věnována rovněž nerealizovaným zakázkám na vytvoření soudobých uměleckých děl, která měla upozorňovat na reprezentativní účel budovy. Z československých prezidentů pobýval na zámku pouze Edvard Beneš, a to dvakrát, šestnáct dnů v červenci 1946 a sedmnáct dnů v červnu 1947. Kniha rekapituluje také cesty Edvarda Beneše v rámci jeho pobytu na Moravě a audience na náměšťském zámku. Adaptace vzhledem ke svému charakteru a míře prováděných prací zaujímá výjimečné místo mezi poválečnými obnovami památek. V naší moderní historii mají vedle Pražského hradu a zámku v Lánech specifické postavení pouze dvě stavby sloužící nejreprezentativnějšímu slavnostnímu účelu, zámek v Židlochovicích a zámek v Náměšti nad Oslavou.

Chcete si přečíst knihu?Adaptace zámku v Náměšti nad Oslavouna prezidentské sídlo ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vít Hrbek. Číst Adaptace zámku v Náměšti nad Oslavouna prezidentské sídlo Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY