Kvantová mechanika II.

Kvantová mechanika II. - Jan Klíma, | Jesuslecitona.org

... Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus! Kvantová mechanika I a II ... Topologická kvantová mechanika II. - Ctirad Klimčík (blog ... ... . Čas a místo Úterý 13:10-14:40 . Středa 10:40-12:10 cvičení posluchárna . ÚČJF3/945. Čtvrtek 10:40-12:10 Topologická kvantová mechanika II. Autor: Ctirad Klimčík | 25.10.2017 o 12:04 | Karma článku: 1,46 | Prečítané: 804x. Popisujem konštrukciu 2-funktora z geometrickej 2-kategórie OOV do algebraickej 2-kategórie Mat známeho pod názvom ... Kvantová mechanika: Referát 2 520 slov Vyhľadaj ďalšie vhodné študentské práce pre ... Kvantová teorie - Lekce 2. - YouTube ... ... Kvantová mechanika: Referát 2 520 slov Vyhľadaj ďalšie vhodné študentské práce pre tieto kľúčové slová: #kvantová fyzika. Fyzika (347 materiálov) Prírodné vedy (4257 materiálov) Maturitné otázky z fyziky Ďalšie práce z rovnakej sady Rozsah; 11. Molekulová fyzika Kvantová mechanika Úvod Celý nám známy vesmír, vrátane nás samotných podlieha fyzikálnym zákonom a pravidlám, ktoré sa vedci snažia už dlhé roky pochopiť. Ich snaha viedla k vytvoreniu mnohých fyzikálnych hypotéz a teorií, ktoré rozdelili fyziku na dve veľké kategórie: klasickú fyziku a kvantovú fyziku. Kvantová mechanika je oblasť fyziky, ktorá skúma a popisuje javy na nanoskopických škálach.Medzi tradičné problémy objasnené kvantovou mechanikou patrí správanie sa mikročastíc, atómov, molekúl a atómových jadier, t. j. objektov, ktorých lineárne rozmery sú 10 −6 až 10 −13 m.. Svoj názov dostala kvôli tomu, že hodnoty niektorých fyzikálnych veličín sa pri ... Obsah Predhovor 11 Schéma nadväznosti kapitol 17 I Základné pojmy 19 0 Základné pojmy z logiky a teórie množín 21 0.1 Logické spojky a kvantifikátory ... KVANTOVÁ MECHANIKA I. JAN KLÍMA - BEDŘICH VELICKÝ ... Karlovy bylo určeno i naše dvoudílné skriptum Univerzity Karlovy Kvantová teorie I, II, dávno zcela rozebrané.1 Na jeho praxí prověřeném půdorysu jsme stavěli, i když většina materiálu byla nově zpracována a rozšířena. Měli jsme přitom na mysli i druhé poslání E-kniha: Kvantová mechanika II. - Jan Klíma. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ......

INFORMACE

AUTOR
Jan Klíma,
DIMENZE
5,20 MB
NÁZEV SOUBORU
Kvantová mechanika II..pdf

POPIS

Druhý díl učebnice kvantové mechaniky staví na obecných základech kvantové teorie vyložených v dílu prvním a je věnován pokročilejším partiím kvantové teorie, které jsou důležité při studiu atomárních systémů. Přibližné řešení stacionárních úloh variačními i poruchovými postupy je jednotně odvozeno projekční technikou. Diskutován je význam poruchových metod pro neohraničené poruchy. Pro nestacionární Schrödingerovu rovnici je poruchové řešení od Zlatého pravidla dovedeno přes Wignerovo-Weisskopfovo přiblížení k obecné teorii stavů s exponenciálním rozpadem. Těžištěm knihy jsou kapitoly věnované atomárním systémům jako problému mnoha částic: dvouelektronové systémy (atom He, molekula H2), Fanovy rezonance, Hartreeho-Fockova teorie, elektronová struktura atomů, základy kvantové chemie. Pro rozlehlé systémy pak e-e korelace, jellium jako modelový systém, teorie a praxe funkcionálu hustoty, úvod do metod redukovaných matic hustoty a Greenových funkcí. Závěr knihy tvoří teorie (elastického) rozptylu a obsáhlý výklad semiklasického i kvantového popisu interakce záření s hmotou, od Kubovy formule až po nerelativistický výpočet Lambova rozštěpení. Text doplňují četné příklady a analýza řady experimentálních výsledků ve světle vykládané teorie.

Chcete si přečíst knihu?Kvantová mechanika II. ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Klíma,. Číst Kvantová mechanika II. Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY