Princip solidarity ve financování služeb sociální péče

Princip solidarity ve financování služeb sociální péče - Petr Vojtíšek | Jesuslecitona.org

... splacení dluhu za prospěch, který skýtá společnost jednotlivci ... Pečovatelská služba - Wikipedie ... ." Z hlediska sociální politiky lze rozdělit solidaritu spontánní či dobrovolnou a solidaritu vynucenou, nedobrovolnou. Představení Služeb sociální péče TEREZA ... Transformace sociálních služeb - dlouhá verze - Duration: 10:52. televizeslovacko 251 views. 10:52. Zem - vznik planety - Duration: 1:33:59. Abstract. Název: Principy financování veřejnoprávní a dobrovolné formalizované solidarity ve službách sociální péče v ČR Abstrakt: Služby sociální péče jsou specifickou soustavou v sociální ochraně, neboť na rozdíl od čistě veřejnoprávních dávkových systémů umožňují koexistenci veřejné a dobrovolné formalizované solidarity v jednom systému. Pečovatelská služba je typ sociální služby, činnost nebo sou ... Princip solidarity ve financování služeb sociální péče ... ... . Pečovatelská služba je typ sociální služby, činnost nebo soubor činností, poskytovaných „lidem společensky znevýhodněným, a to s cílem zlepšit kvalitu jejich života, případně je v maximální možné míře do společnosti začlenit, nebo společensky chránit před riziky, jejichž jsou tito lidé nositeli." Ústředním tématem předkládané publikace je nastavení veřejnoprávní solidarity a role dobrovolné formalizované solidarity v systému sociálních služeb pro seniory a osoby se zdravotním postižením. Dané téma systematicky zapadá do oblasti sociální ochrany obyvatel ČR, ... Pečlivá a individuální sociální péče je pro klienty základním kamenem nového života, díky kterému vyřeší různé příspěvky, formality a třeba i bydlení. Kniha: Princi...

INFORMACE

AUTOR
Petr Vojtíšek
DIMENZE
9,67 MB
NÁZEV SOUBORU
Princip solidarity ve financování služeb sociální péče.pdf

POPIS

Ústředním tématem předkládané publikace je nastavení veřejnoprávní solidarity a role dobrovolné formalizované solidarity v systému sociálních služeb pro seniory a osoby se zdravotním postižením. Dané téma systematicky zapadá do oblasti sociální ochrany obyvatel ČR, respektive do soustavy sociální pomoci a jeho aktuálnost je dána demografickými prognózami, změnami ve struktuře a funkcích moderní rodiny, rozsahem povinností sociálních států tváří v tvář jejich ekonomické kondici i efektivitou veřejných služeb a nestátních subjektů. Monografie předkládá návrh systémových opatření pro úpravu veřejnoprávní solidarity v sociálních službách (konkrétně ve službách sociální péče) v ČR s využitím analýz dobré praxe. Následně jsou pak definovány možnosti samofinancování dobrovolné formalizované solidarity nestátních neziskových organizací v systému služeb sociální péče na základě příkladů dobré praxe financování a fundraisingu.

Chcete si přečíst knihu?Princip solidarity ve financování služeb sociální péče ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Vojtíšek. Číst Princip solidarity ve financování služeb sociální péče Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY