Americká elegie: Memoáry o krizi rodiny a kultury

Americká elegie: Memoáry o krizi rodiny a kultury - J. D. Vance | Jesuslecitona.org

...ovnání cen triggered donald j trump, srovnání cen triggered donald j trump na portálu HLEDEJCENY ... Americká elegie | KNIHCENTRUM.sk ... .cz. Americk á elegie nabízí ovšem nejen detailní popis onoho prostředí, ale rovněž vroucí a osobní analýzu krize kultury chudých bělošských Američanů. O rozkladu této společenské skupiny, procesu, který nenápadně probíhá už více než čtyřicet let, se píše stále častěji a se stále větším znepokojením, ale ... Americká elegie: (memoáry o krizi rodiny a kultury) / J. D. Vance Přeložil Miloš Calda. Prvn ... Kniha: Americká elegie - J. D. Vance | Knihy.ABZ.cz ... ... Americká elegie: (memoáry o krizi rodiny a kultury) / J. D. Vance Přeložil Miloš Calda. První vydání. Praha: Argo, 2018. 262 stran. Romány životopisné. Davidův dům / Michel Lambert Z francouzského originálu přeložil Tomáš Kybal. Vydání první. Praha: Volvox Globator, 2018. 133 stran. Romány psychologické. Představuje zde jednoduchý a každému srozumitelný systém, jehož prostřednictvím lze poznat nejen již existující a viditelné struktury, ale i kořeny a schémata osobního osudu. Čísla ožívají, vyprávějí příběhy o původu, o příbuzných i o možnostech osobní proměny. Americká elegie. J. D. Vance Memoáry o krizi rodiny a kultury ARGO 2018 Kniha, čeština, 264 stran . 0261119Kód: SKLADEM NA CENTRÁLEDostupnost: Chybí Vám v našem fondu nějaká kniha, časopis, audiokniha nebo hudební CD? Chcete nás upozornit na zajímavou novinku, kterou bychom měli koupit? Zde si o ně můžete napsat. Pokud Váš požadavek bude odpovídat profilu našeho fondu, pokusíme se dokument doplnit. Vysvětlení stavů v seznamu požadovaných titulů:...

INFORMACE

AUTOR
J. D. Vance
DIMENZE
5,86 MB
NÁZEV SOUBORU
Americká elegie: Memoáry o krizi rodiny a kultury.pdf

POPIS

Když Donald Trump nečekaně vyhrál americké prezidentské volby, stal se z čerstvě vydané knihy Americká elegie od debutujícího autora J. D. Vance nečekaný bestseller – kniha totiž čtivě, působivě a výstižně líčí prostředí, z něhož se rekrutovala velká část Trumpových voličů, tj. prostředí bílé americké chudiny. Americká elegie nabízí ovšem nejen detailní popis onoho prostředí, ale rovněž vroucí a osobní analýzu krize kultury chudých bělošských Američanů. O rozkladu této společenské skupiny, procesu, který nenápadně probíhá už více než čtyřicet let, se píše stále častěji a se stále větším znepokojením, ale dosud nikdo jej nepopsal zevnitř a tak kriticky. V Americké elegii J. D. Vance pravdivě líčí, jak prožívá sociální, regionální a společenský úpadek člověk, který se s tímto břemenem narodil. Příběh rodiny Vancových začal v poválečné Americe nadějí. Autorovi prarodiče byli „zamilovaní, ale chudí jako kostelní myš“. Přestěhovali se z apalačského regionu Kentucky do Ohia s nadějí, že uniknou strašné chudobě, která je obklopovala. Stali se příslušníky střední třídy a nakonec jedno z jejich vnoučat absolvovalo právnickou fakultu Yaleovy univerzity, což je konvenčním měřítkem společenského vzestupu. Ale když se začteme do rodinné ságy Americké elegie, postupně zjistíme, že autorovi prarodiče, teta, strýček, sestra a především jeho matka se s životem ve střední třídě jen obtížně vyrovnávali, že se nikdy zcela nevymanili z minulosti poznamenané týráním, alkoholismem, chudobou a traumaty, problémy charakteristickými pro jejich oblast Ameriky. S pronikavou upřímností Vance ukazuje, že démony své chaotické rodinné historie v sobě stále nosí i on. Autor napsal hluboce dojímavé vzpomínky s dávkou humoru a s živě vylíčenými skutečnými postavami, ale zároveň naléhavou a znepokojivou meditaci o tom, že ve velké oblasti Spojených států ztratili lidé víru ve svůj americký sen.

Chcete si přečíst knihu?Americká elegie: Memoáry o krizi rodiny a kultury ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor J. D. Vance. Číst Americká elegie: Memoáry o krizi rodiny a kultury Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY