Oni nevědí, co činí

Oni nevědí, co činí - Jussi Valtonen | Jesuslecitona.org

...altonen Počet stran: 488 Nakladatelství: Leda Můj názor: Alina potkala Joea na konferenci v Itálii ... Oni nevědí, co činí by Jussi Valtonen ... . Každý měl v sálu svojí prezentaci, jenže Alina byla nepřipravená, protože věděla, že práce kterou tam zastupuje za nic nestojí. Román síly klasické tragédie Jussi Valtonen: Oni nevědí, co činí.Přel. Michal Švec, Leda, Praha, 2018, 488 s.. Předtím, než Jussi Valtonen (*1974) publikoval Oni nevědí, co činí (He eivät tiedä mitä tekevät, 2014), vydal dva romány a sbírku povídek, z nichž román Siipien kantamat (Unášeni křídly) vyšel v roce 2007. Pak se tento vystudovaný neuropsycholog na ... Co však soudit lze, je mohutný, téměř pětisetst ... Oni nevědí, co činí - Knižní blog neblog? ... . Pak se tento vystudovaný neuropsycholog na ... Co však soudit lze, je mohutný, téměř pětisetstránkový opus Oni nevědí, co činí, jejž v překladu Michala Švece vydalo nakladatelství Leda. Děj románu se táhne od roku 1994 až do brzké budoucnosti a podobně rozevláté je jeho geografické uchycení - zčásti se odehrává ve Finsku, zčásti ve Spojených státech ... Oni nevědí, co činí - ukázka (91.4 kB) Odběr novinek Uveďte svůj email a jako první se dozvíte o právě vydaných knihách a mimořádných nabídkách. Oni nevědí, co činí book. Read 258 reviews...

INFORMACE

AUTOR
Jussi Valtonen
DIMENZE
9,13 MB
NÁZEV SOUBORU
Oni nevědí, co činí.pdf

POPIS

Úspěšný neurovědec Joe Chayefski je muž s mnoha problémy, a to nejen takovými, které občas sami zažíváme, ale i mnohem méně obvyklými. Jeho žena je zahlcena prací, dcera tráví většinu času se smartphonem nejnovější generace a kdosi neznámý začal obtěžovat rodinu protesty proti Joeovým laboratorním pokusům na zvířatech. Nějak to pravděpodobně souvisí také s jeho bývalou ženou, která žije ve Finsku, a jejich synem. Ve snaze bránit svoji novou, americkou rodinu před násilím a svou dceru před zneužíváním bezohlednou technologickou firmou je Joe donucen přehodnotit své postoje a podniknout drastické kroky, aby zachránil ty, které miluje. Valtonenův velký společenský román, který se z větší části odehrává v blízké budoucnosti, přináší vypjaté psychologické drama, jehož některé pasáže spadají do žánru techno-thrilleru nebo dokonce techno-hororu. Role zločinců přísluší bezskrupulózním technologickým firmám, mediálním monopolům, farmaceutickému průmyslu a teroristickým buňkám. Hlavní postavy románu pronásleduje neklid a nespokojenost se současným světem, citové odcizení i vzájemné neporozumění mezi evropskou a americkou kulturou. Ze všeho nejvíc ale trpí nezamýšlenými důsledky svých vlastních činů v komplikovaném globálním prostředí. Vyplatí se přečíst pozorně těch několik set stran? V tomto případě ano. Valtonenovy postavy – především sám Joe, jeho bývalá manželka Alina a jejich syn Samuel – jsou komplikované, plasticky zobrazené osobnosti, usilující o život v pravdě a současně podléhající klamným iluzím. Na povrch se dostávají staré, hluboké problémy, ale také ještě znepokojivější otázky, které souvisejí se zneužíváním digitálních technologií a psychofarmak. Budoucnost, kterou román zachycuje, se totiž už začala dít, třebaže kniha dramatičnost jejích projevů zatím daleko překonává. Román oceněný prestižní literární cenou Finlandia (2014) byl dosud přeložen do devíti jazyků a jen ve Finsku se ho prodalo přes sto deset tisíc výtisků.

Chcete si přečíst knihu?Oni nevědí, co činí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jussi Valtonen. Číst Oni nevědí, co činí Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY