Tři životy: František Falerski - skaut, politický vězeň a osobnost K 231

Tři životy: František Falerski - skaut, politický vězeň a osobnost K 231 - Lucie Šmídová | Jesuslecitona.org

...skaut, politický vězeň a osobnost K 231 ... Tři životy - František Falerski - skaut, politický vězeň a ... ... . [Lucie Šmídová] ... Add tags for "Tři životy : František Falerski - skaut, politický vězeň a osobnost K 231". Be the first. Similar Items. Related Subjects: (12) Falerski, František, -- 1927-1969. Vyjma působení v ústředí K 231 se zdá, jako by úspěšná socializace po propuštění byla nad jeho síly. Kromě řady písemností (včetně rozsáhlých deníků) byly pro autorku studie důležitým pramenem i rozhovory s pamětníky. (František Falerski - skaut, politický ... Tři životy Lucie Šmídová | Knihkupectví Daniela ... . (František Falerski - skaut, politický vězeň a osobnost K 231) Tři životy: František Falerski - skaut, politický vězeň a osobnost K 231 ... Vyjma působení v ústředí K 231 se zdá, jako by úspěšná socializace po propuštění byla nad jeho síly. Kromě řady písemností ... Kniha Tři životy: František Falerski - skaut, politický v...

INFORMACE

AUTOR
Lucie Šmídová
DIMENZE
4,94 MB
NÁZEV SOUBORU
Tři životy: František Falerski - skaut, politický vězeň a osobnost K 231.pdf

POPIS

Studie seznamuje čtenáře s životem politického vězně Františka Falerskiho (1927–1969). V období dětství a mládí jej kromě církevních škol formoval převážně skauting, kde se záhy dokázal prosadit a stal se vedoucím legendárního Čtvrtého pražského oddílu Junáka. V roce 1949 byl zatčen a odsouzen v procesu „Skálová a spol.“ Ve vězení strávil deset let a mezi spoluvězni získal mimořádný respekt, mj. vedl tajný roverský kmen a ilustroval vězeňský sborník poezie Přadénko z drátů (1950). Po propuštění pracoval převážně v dělnických profesích a život na okraji společnosti nesl více než úkorně. Vyjma působení v ústředí K 231 se zdá, jako by úspěšná socializace po propuštění byla nad jeho síly. Kromě řady písemností (včetně rozsáhlých deníků) byly pro autorku studie důležitým pramenem i rozhovory s pamětníky.

Chcete si přečíst knihu?Tři životy: František Falerski - skaut, politický vězeň a osobnost K 231 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lucie Šmídová. Číst Tři životy: František Falerski - skaut, politický vězeň a osobnost K 231 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY