Ex definitione: Pansofické pojmy J. A. Komenského a jejich dobové kontexty

Ex definitione: Pansofické pojmy J. A. Komenského a jejich dobové kontexty - Lenka Řezníková (ed.), | Jesuslecitona.org

...Komenského a jejich dobové kontexty Lenka Řezníková, Vladimír Urbánek (eds ... Ex definitione - Portaro - library catalog ... .) Nejpozději počátkem šedesátých let 17. století dospěl Komenský ve svých pansofických snahách k myšlence sestavit výkladový slovník, který by přinášel definice všech důležitých pojmů z oblasti vědění. Ex definitione: Pansofické pojmy J. A. Komenského a jejich dobové kontexty Lenka Řezníková (ed.), Vladimír Urbánek (ed.) Pansofické pojmy J. A. Komenského a jejich dobové ... Institute of Philosohpy AS CR - News ... .), Vladimír Urbánek (ed.) Pansofické pojmy J. A. Komenského a jejich dobové kontexty. autor neuveden. Info: Filosofia, 2018 (1.) - váz., 362 str. Edit. L. Řezníková, V. Urbánek Ex definitione: Pansofické pojmy J. A. Komenského a jejich dobové kontexty Studie Martinu Steinerovi Kniha sestává ze sedmnácti kapitol, z nichž každá se zaměřuje na jeden pojem obsažený v Komenského výkladovém slovníku Lexicon reale pansophicum . pansofické pojmy J.A. Komenského a jejich dobové kontexty : studie Martinu Steinerovi Lenka Řezníková a Vlad...

INFORMACE

AUTOR
Lenka Řezníková (ed.),
DIMENZE
10,65 MB
NÁZEV SOUBORU
Ex definitione: Pansofické pojmy J. A. Komenského a jejich dobové kontexty.pdf

POPIS

Nejpozději počátkem šedesátých let 17. století dospěl Komenský ve svých pansofických snahách k myšlence sestavit výkladový slovník, který by přinášel definice všech důležitých pojmů z oblasti vědění. Rukopis, na kterém pracoval patrně v letech 1662 – 1665, nazval Lexicon reale pansophicum (Věcný pansofický slovník). Dosud spíše jen okrajově využitý pramen dává nahlédnout, jak závažným problémem se v kontextu raně novověkých kultur vědění znovu stal vztah věcí a slov, otázky definice pojmů a celá organizace vědění. Studie obsažené v této publikaci představují vybrané pojmy, jež Komenský do svého slovníku zařadil, a z historických, filosofických, filologických a dalších pozic interpretují jejich sémantický obsah, kulturní význam či rozličné diskursy, v nichž byly užívány.

Chcete si přečíst knihu?Ex definitione: Pansofické pojmy J. A. Komenského a jejich dobové kontexty ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lenka Řezníková (ed.),. Číst Ex definitione: Pansofické pojmy J. A. Komenského a jejich dobové kontexty Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY